OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Archiwum wiadomości

Szafraniec najlepsza w Gdańsku, fatalny upadek Dawidowicz

niedziela, 7 czerwca 2009 - 22:57

Anna Szafraniec (JBG-2 Professional MTB Team) wygrała w Gdańsku zawody kończące 14. edycję Lang Team Grand Prix MTB. W klasyfikacji generalnej imprezy zwyciężyła Maja Włoszczowska (CCC Polkowice), a Anna Szafraniec była druga.
Stawką zawodów w Gdańsku było drugie miejsce w "generalce", bowiem po trzech wyścigach pierwszą pozycję zapewniła sobie Maja Włoszczowska. W tej sytuacji nasza wicemistrzyni olimpijska nie stanęła na starcie.

czytaj dalej

Rybarczyk i Żur potwierdziły klasę

niedziela, 7 czerwca 2009 - 22:55

Weronika Rybarczyk (UKS Trójka Jarocin) i Monika Żur (KS Luboń Skomielna Biała) najlepszymi juniorkami Lang Team GP MTB 2009. W sobotę obie zawodniczki odniosły w Gdańsku trzecie w tym sezonie zwycięstwa w kategoriach - odpowiednio juniorek i juniorek młodszych.

czytaj dalej

Wawak i Adamczyk najlepszymi juniorami

niedziela, 7 czerwca 2009 - 22:53

Zwycięstwem Macieja Adamczyka (KS Sokół Kęty) wśród juniorów oraz Bartłomieja Wawaka (ULKS Victoria Kozy) w kategorii juniorów młodszych zakończyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Lang Team Grand Prix MTB, które odbyły się w Gdańsku-Oliwie.

czytaj dalej

Finisz dla Figury, bezkonkurencyjny Konwa

niedziela, 7 czerwca 2009 - 22:51

Elżbieta Figura (GK Zagłębie Sosnowiec) i Piotr Konwa (LKS Trasa Zielona Góra) wygrali w Gdańsku zawody kończące tegoroczny cykl Lang Team Grand Prix MTB. Oboje wygrali klasyfikację generalną imprezy w kategorii młodzików.

czytaj dalej

Finał Lang Team Grand Prix MTB

czwartek, 4 czerwca 2009 - 16:18

Przed nami czwarta i ostatnia edycja Lang Team Grand Prix MTB. W sobotę, 6 czerwca najlepsi polscy specjaliści w kolarstwie górskim przyjadą do Gdańska. W Gdańsku-Oliwie, na terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, tak przyjaznego dla wielbicieli rowerów, czeka nas dwudniowa impreza, bowiem w niedzielę rozegrany zostanie Skandia Maraton Lang Team.

czytaj dalej

Nałęczów pełen niespodzianek

niedziela, 31 maja 2009 - 09:48

W sobotę 31 maja w Nałęczowie odbyła się trzecia edycja Lang Team Grand Prix MTB, w której wystartowały najlepsze polskie zawodniczki kolarstwa górskiego, jak również mężczyzni z Markiem Galińskim na czele, Rosjanami z Sankt Petersburga i Samary oraz Estończykiem. Były to zawody XC pełne sportowych niespodzianek.

czytaj dalej

"Diabeł" znów najlepszy

niedziela, 31 maja 2009 - 09:43

Łukasz Widuliński (sport.onet.pl) pisze z Nałęczowa:
Marek Galiński (JBG-2 Professional MTB Team) odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach zaliczanych do cyklu Lang Team Grand Prix MTB. Po wygranej w Bielawie najlepszy polski kolarz górski w historii nie dał szans rywalom w Nałęczowie.
"Diabeł" pewnie zmierza po dziesiąty triumf w klasyfikacji generalnej imprezy organizowanej przez Czesława Langa. Po trzech wyścigach zgromadził 58 punktów i o 10 wyprzedza drugiego w Nałęczowie Dariusza Batka (MTB Silesia Rybnik). Do końcowej klasyfikacji wliczane są trzy najlepsze wyniki każdego zawodnika. Ostatni wyścig - za tydzień w Gdańsku.

czytaj dalej

Wygrana Dawidowicz, triumf Włoszczowskiej

niedziela, 31 maja 2009 - 09:40

Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) wygrała w Nałęczowie trzecie w tym sezonie zawody zaliczane do cyklu Lang Team Grand Prix MTB. Drugą pozycję zajęła Maja Włoszczowska, która zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej imprezy.

czytaj dalej

Rybarczyk i Żur najlepszymi juniorkami

niedziela, 31 maja 2009 - 09:37

Weronika Rybarczyk wśród juniorek oraz Monika Żur w kategorii juniorek młodszych wygrały w Nałęczowie zawody w kolarstwie górskim zaliczane do Lang Team Grand Prix. Obie zawodniczki po raz trzeci w tym sezonie stanęły na podium i zapewniły sobie wygrane w klasyfikacji generalnej cyklu.

czytaj dalej

Wyścigi juniorów dla Kurczaba i Wawaka

niedziela, 31 maja 2009 - 09:35

Piotr Kurczab w kategorii juniorów oraz Bartłomiej Wawak wśród juniorów młodszych wygrali trzecie w tym sezonie zawody zaliczane do cyklu Lang Team Grand Prix MTB, które odbyły się w Nałęczowie.

czytaj dalej

Trzeci raz Konwa, porażka Figury

niedziela, 31 maja 2009 - 09:32

Piotr Konwa wygrał w Nałęczowie trzecie w tym sezonie zawody kolarzy górskich zaliczane do cyklu Lang Team Grand Prix MTB w kategorii młodzików. 14-letni zawodnik LKS Trasa Zielona Góra zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej imprezy.

czytaj dalej

Ponownie chcą podbić Nałęczów

piątek, 29 maja 2009 - 12:27

Trasa Lang Team Grand Prix MTB w Nałęczowie nie daje chwili wytchnienia. Maja Włoszczowska zdominowała tegoroczną edycję Lang Team Grand Prix MTB 2009. Zawodniczka CCC Polkowice wygrała już dwie z czterech edycji imprezy. Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie była bezkonkurencyjna w Szczawnie-Zdroju i Bielawie. Swoją dominację będzie chciała potwierdzić również w Nałęczowie – ocenia Jacek Sadowski (Regiony).

czytaj dalej

Diabeł znowu postraszy

piątek, 29 maja 2009 - 12:25

Z Markiem Galińskim (JBG-2 MTB Team) rozmawia Jacek Sadowski (Dwutygodnik Regiony)…

Jacek Sadowski: Rok temu w Nałęczowie zaliczyłeś pierwszy start w Grand Prix MTB i od razu zapisałeś na swoje konto zwycięstwo. Patrząc na wyniki z tego roku można powiedzieć, że w kolarstwie górskim nadal wiedziesz prym.
Marek Galiński: Jedno zwycięstwo w tym roku nie uprawnia mnie do takich sądów. Faktem jest jednak, że ubiegłoroczny wyścig w Nałęczowie nie był dla mnie zbyt trudny. W wygranej pomogła mi trochę kraksa, w której uczestniczyli mój klubowy kolega Piotr Brzózka i Marcin Karczyński. W ten sposób już pod koniec wyścigu zostałem sam i udało mi się zachować przewagę aż do mety. Poza tym, wtedy do rywalizacji przystąpiłem po chwili dłuższego odpoczynku w zawodach międzynarodowych, więc miałem zdecydowanie więcej sił niż moi rywale.

czytaj dalej

Nałęczów kręci na rowerach

środa, 27 maja 2009 - 09:56

Nałęczów, gdzie w najbliższy weekend (30-31 maja) odbędą się zawody kolarskie Lang Team Grand Prix MTB oraz Skania Maraton Lang Team, pretenduje do miana stolicy polskiego kolarstwa. Oprócz bowiem ścigania się na rowerach górskich w sierpniu w Nałęczowie wystartują do czwartego etapu 66. Tour de Polotne najlepsi kolarze szosowi. Jednak uzdrowisko to nie tylko kolarstwo i sport wyczynowy, to także rower sam w sobie. O rowerowej strategii Uzdrowiska Nałęczów SA mówi dyrektor Andrzej Kozłowski:

czytaj dalej

Moc atrakcji w Nałęczowie

środa, 27 maja 2009 - 09:52

Podczas najbliższego weekendu (30 -31 maja) w Nałęczowie odbędą się dwie kolarskie imprezy - Lang Team Grand Prix MTB (sobota) oraz czwarta edycja Skandia Maraton Lang Team (niedziela). Uzdrowisko Nałęczów śmiało może więc pretendować do roli stolicy kolarstwa polskiego. W ten weekend przewidziano bowiem wiele atrakcji dla kibiców i uczestników. Poniżej pełen program kolarskiego święta w Nałęczowie.

czytaj dalej

Włoszczowska: czułam na plecach oddech Ani

sobota, 16 maja 2009 - 23:49

Łukasz Widuliński (sport.onet.pl) rozmawiał w Bielawie z Mają Włoszczowską i Anną Szafraniec:
- Było ciężko, bo każdy wyścig jest ciężki - powiedziała na mecie w Bielawie uśmiechnięta Maja Włoszczowska, zwyciężczyni drugich z rzędu zawodów zaliczanych do cyklu Lang Team Grand Prix MTB.

czytaj dalej

Maja Włoszczowska i Marek Galiński najlepsi w Bielawie

sobota, 16 maja 2009 - 23:42

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) i Marek Galiński (JBG-2 Professional MTB Team) wygrali sobotnie zawody XC w Bielawie o nazwie Lang Team Grand Prix MTB 2009. Oboje, srebrna medalistka z Pekinu, jak i czterokrotny olimpijczyk (Atlanta, Sydney, Ateny i Pekin), byli tego dnia bardzo dobrze przygotowani do kolarskich zmagań na Łysej Górze i jej najbliższej okolicy, stąd ich zwycięstwa były pewne - bez żadnych wątpliwości.

czytaj dalej

Maja czy Ania?

czwartek, 14 maja 2009 - 10:16

Przed nami druga edycja Lang Team Grand Prix MTB. W sobotę, 16 maja najlepsi polscy specjaliści w kolarstwie górskim przyjadą ponownie do Bielawy, miejscowości cudownie położonej u podnóża Gór Sowich. Na starcie pojawią się także zawodniczki i zawodnicy z Czech, Rosji i Ukrainy. W Bielawie, mieście otwartym na rowerowe szaleństwa, czeka nas dwudniowa impreza, bowiem w niedzielę rozegrany zostanie Skandia Maraton Lang Team.

czytaj dalej

Maja Włoszczowska i Tomas Vokrovhlik najlepsi w Szczawnie Zdroju

sobota, 18 kwietnia 2009 - 20:21

Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, dziś w pierwszych zawodach XC z cyklu Lang Team Grand Prix MTB, które odbyły się w Szczawnie Zdroju, zdecydowanie zwyciężyła. Najlepszym zawodnikiem elity okazał się Czech Tomas Vokrovhlik. W udanych zawodach, inaugurujących sezon kolarstwa górskiego w naszym kraju, uczestniczyli także zawodniczki i zawodnicy z Czech, Rosji i Ukrainy.

czytaj dalej

Pech 'Diabła'

sobota, 18 kwietnia 2009 - 17:59

Podwójnym zwycięstwem reprezentantów Czech zakończył się wyścig elity podczas inaugurujących cykl Lang Team Grand Prix MTB zawodów w Szczawnie Zdroju. Jako pierwszy linię mety minął Tomas Vokrovhlik (Factor Bike Team Teplice), który wyprzedził Jiriego Friedla (Merida Biking Team). Najlepszy z Polaków, Dariusz Batek (MTB Silesia Rybnik) zajął trzecie miejsce.

czytaj dalej

Maja wygrywa w Szczawnie

sobota, 18 kwietnia 2009 - 15:50

Zwycięstwem Mai Włoszczowskiej (CCC Polkowice) zakończył się wyścig elity w Szczawnie Zdroju, rozpoczynający prestiżowy cykl Lang Team Grand Prix MTB. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu wyprzedziła Annę Szafraniec (JBG-2 MTB Team) oraz swoją klubową koleżankę, Aleksandrę Dawidowicz.

czytaj dalej

Figura i Konwa najlepsi wśród najmłodszych

sobota, 18 kwietnia 2009 - 15:48

Elżbieta Figura (GK Zagłębie Sosnowiec) oraz Piotr Konwa (LKS Trasa Zielona Góra) wygrali rywalizację młodzików podczas pierwszych w tym sezonie zawodów zaliczanych do Lang Team Grand Prix MTB w Szczawnie Zdroju.

czytaj dalej

Szafraniec: za bardzo chciałam

sobota, 18 kwietnia 2009 - 15:45

- Trudno powiedzieć, co zadecydowało o zwycięstwie Mai. Mocno rozpoczęłam wyścig, ale upadek na trasie wybił mnie z rytmu. Chyba po prostu za bardzo chciałam - powiedziała druga na mecie w Szczawnie Zdroju, Anna Szafraniec.

czytaj dalej

Włoszczowska: obawiałam się trochę, ale udało się

sobota, 18 kwietnia 2009 - 15:43

- Od początku odjechała nasza czwórka: ja, Ania, Ola Dawidowicz i Magda Sadłecka. Ania dawała mocne tempo przez dwie pierwsze rundy i odjeżdżała mi na zjazdach, jednak na trzeciej rundzie udało mi się odjechać - powiedziała na mecie Maja Włoszczowska, najlepsza zawodniczka zawodów Lang Team Grand Prix MTB w Szczawnie Zdroju.

czytaj dalej

Konferencja prasowa Lang Team Grand Prix MTB

środa, 15 kwietnia 2009 - 20:32

Już w najbliższą sobotę, 18 kwietnia, w Szczawnie Zdroju zainaugurowana zostanie 14. edycja Lang Team Grand Prix MTB. Impreza ta po raz pierwszy odbywać się będzie pod taką właśnie nazwą. W środę w warszawskim hotelu Marriott odbyła się konferencja prasowa. Kolejnymi przystankami kolarzy górskich na trasie Lang Team GP MTB będą: Bielawa (16 maja), Nałęczów (30 maja) i Gdańsk (6 czerwca).

czytaj dalej

Czesław Lang dla onet.pl

środa, 15 kwietnia 2009 - 20:28

Czesław Lang, pomysłodawca Grand Prix MTB, w tym roku organizuje już po raz 14. tę imprezę. Tym razem nie obyło się bez problemów, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło i karuzela, pod nazwą Lang Team GP MTB, ruszy już w sobotę, 18 kwietnia.
Tomasz Kalemba (onet.pl): - To będzie już czternasta edycja Grand Prix MTB. Czy organizowanie tej imprezy daje Panu satysfakcję?

czytaj dalej

Maja Włoszczowska: Z Anią będzie ciężko

środa, 15 kwietnia 2009 - 20:25

Jedną z wielkich gwiazd rozpoczynającego się 18 kwietnia w Szczawnie Zdroju Lang Team GP MTB będzie Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu. Dla niej będzie to doskonała forma przygotowania do mistrzostw świata, w których celuje w złoty medal. Z Mają na konferencji prasowej Lang Team Grand Prix MTB rozmawiał Tomasz Kalemba (onet.pl).

czytaj dalej

Kategorie Masters i VIP nie startują

piątek, 10 kwietnia 2009 - 11:12

W tegorocznych edycjach Lang Team Grand Prix MTB
nie obowiązują kategorie Masters oraz VIP.

Maja z RPA na prezentację

piątek, 10 kwietnia 2009 - 10:02

Maja Włoszczowska w nowych barwach CCC Polkowice jest w znakomitej formie. Wygrała już jeden wyścig w RPA, w sobotę na południu Afryki pierwszy Puchar Świata, a w środę 15 kwietnia o 13.00 o zbliżającej się serii Lang Team GP MTB i o wrażeniach z RPA opowie podczas uroczystej prezentacji LT GP MTB w warszawskim hotelu Marriott.

Prezentacja Lang Team Grand Prix MTB

piątek, 3 kwietnia 2009 - 15:05

Prezentacja serii wyścigów Lang Team Grand Prix MTB odbędzie się 15 kwietnia 2009 roku o godzinie 13.00 w salach konferencyjnych Hotelu Marriott w Warszawie, Al. Jerozolimskie 65/79. Hotel Marriott został partnerem Lang Teamu. GP MTB to impreza z trzynastoletnią tradycją, na wyścigach organizowanych przez Lang Team dojrzał talent Mai Włoszczowskiej. Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie będzie obecna na prezentacji. Jak zwykle bardzo serdecznie zaprasza Czesław Lang.

Umowa w Bielawie

środa, 18 marca 2009 - 12:23

Została podpisana umowa w Bielawie na organizację II edycji Lang Team GP MTB, którą odbędzie się 17 maja. Bielawę reprezentowali Mariusz Pach, wiceburmistrz Bielawy oraz Czesław Szewczyk, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Fizycznej. Impreza Bank BPH odbędzie się po raz drugi w tym mieście, którego niewątpliwym atutem jest położenie u podnóża najstarszych gór Europy - Gór Sowich.

bikeKatalog.pl 2009 już w sieci!

poniedziałek, 2 marca 2009 - 17:46

20 lutego Grupa bikeWorld.pl opublikowała kolejną, już piątą, odsłonę darmowego katalogu rowerowego: www.bikekatalog.pl. Zawiera on charakterystykę tysięcy rowerów, komponentów, akcesoriów i ubiorów. Każdy z produktów jest opatrzony dokładnymi opisami, dużymi zdjęciami, a w przypadku rowerów – także ich geometrią.

czytaj dalej

4 razy specjalny samochód Shimano

czwartek, 19 lutego 2009 - 23:27

Doceniając organizację i możliwości rozwoju cyklu maratonów Skandia oraz Lang Team Grand Brix MTB Shimano, renomowana firma o światowym zasięgu zdecydowała się uczestniczyć w czterech edycjach tych wyścigów. W Bielawie (17 maja), Gdańsku (7 czerwca), Olsztynie (13 września) i Kwidzynie (4 października), pojawi się specjalny samochód przysłany przez centralę Shimano-Europa. Samochód z ekspozycją wielu wyrobów tej renomowanej firmy. Podczas zawodów eksperci Shimano będą udzielać wszystkim amatorom kolarstwa bezpłatnych porad, możliwy będzie także serwis. Przedstawicielem Shimano na Polskę jest firma R&P Pawlak z Poznania, którą będzie wspierać to przedsięwzięcie.

Nałęczów stolicą polskiego kolarstwa

wtorek, 17 lutego 2009 - 00:35

W poniedziałek w Nałęczowie Czesław Lang oraz prezes Uzdrowiska Nałęczów Wojciech Gucma, w obecności Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Grabczuka, podpisali umowę dotyczącą organizacji aż trzech imprez kolarskich. Nałęczów-Zdrój w tym roku będzie nie tylko perła polskich uzdrowisk, ale i prawdziwym miastem kolarskim. W uzdrowisku odbędą się bowiem trzy imprezy organizowane przez Lang Team. Najwcześniej do Nałęczowa zawitają kolarze górscy. 30 maja odbędzie się trzecia edycja Lang Team Grand Prix MTB, a dzień później (31 maja) tradycyjny już Skandia Maraton Lang Team, podczas którego rozegrane zostaną mistrzostwa Polski dziennikarzy. Wreszcie start do 4. etapu 66. Tour de Pologne UCI Pro Tour. Kolarze 5 sierpnia ruszą na trasę liczącą 240 km, by przez Biłgoraj, Leżajsk, Łańcut dotrzeć do Rzeszowa.

Kinga Pienińska z Lang Teamem

niedziela, 15 lutego 2009 - 00:01

Lang Team ma przyjemność poinformować o podpisaniu umowy z GFT Goldfruct Sp. z o.o, producentem naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska. Kinga Pienińska będzie Oficjalną Wodą na trzech imprezach Lang Team: Oficjalny Partner - Tour de Pologne; Sponsor Wspomagający Skandia Maraton Lang Team oraz Lang Team Grand Prix MTB. Kinga Pieninska była już oficjalnym napojem podczas 65. Tour de Pologne.

Giant Oficjalnym Partnerem

czwartek, 15 stycznia 2009 - 16:00

Firma Giant po raz kolejny została Oficjalnym Partnerem Lang Team Grand Prix MTB. Dyrektor Lang Teamu, Czesław Lang jest bardzo zadowolony ze współpracy z tak znakomitym partnerem. – Skorzystają na tym uczestnicy zawodów – dodaje Czesław Lang.
Giant przeznaczy dla uczestników światowej jakości sprzęt na nagrody. Współpraca z tak prestiżową firmą świadczy o rozwoju i podnosi rangę zawodów organizowanych przez Lang Team. Obie strony podkreślają, że umowa przynosi wzajemne korzyści. Od ponad trzydziestu lat Giant zajmuje się rozwojem kolarstwa, dla Gianta rower to więcej niż pojazd – to integralny składnik społeczeństwa, przyjaciel i sposób na poznawanie i poszerzanie granic świata. To motto firmy Giant znakomicie wpisuje się w działalność Lang Teamu.

czytaj dalej

Lang Team '09: Atrakcje dla wszystkich

wtorek, 16 grudnia 2008 - 16:15

Firma Lang Team w 2009 roku ma jak zwykle bardzo szeroki wachlarz propozycji dla kibiców kolarstwa oraz ludzi czynnie uprawiających ten sport.

czytaj dalej

'Fair play z Bankiem BPH'

czwartek, 23 października 2008 - 00:00

Wywiad z Prezesem Banku BPH, zamieszczony w magazynie ALL INCLUSIVE.
Z Józefem Wancerem, prezesem zarządu Banku BPH, rozmawia Michał Domański


Od kiedy Bank BPH jest sponsorem imprez sportowych? Dlaczego postanowiliście się Państwo zaangażować w sport?
Bank BPH od dawna angażuje sięw różne przedsięwzięcia sportowe, związane zwłaszcza z kolarstwem, golfem, tenisem, żeglarstwem i jeździectwem. Od 3 lat preferujemy tą pierwszą dyscyplinę, a od tego roku kolarstwo górskie.

czytaj dalej

Maja Włoszczowska i Tour de Pologne w gronie finalistów!

poniedziałek, 13 października 2008 - 17:31

Znamy listę nominacji do Nagród Biznesu Sportowego DEMES 2008 - przyznawanych po raz piąty wyróżnień, których celem jest promocja osób, organizacji, wydarzeń oraz inicjatyw budujących oraz rozwijających relacje pomiędzy sportem a biznesem. W gronie finalistów znalazło się miejsce, i to dwukrotnie, dla Mai Włoszczowskiej (gwiazdy Bank BPH GP MTB i Skandia MTB Maraton) oraz Tour de Pologne. Spośród finalistów zostaną wyłonieni zwycięzcy - poznamy ich podczas V Gali Sportu i Biznesu, która odbędzie się 6 listopada br. w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie.

czytaj dalej

Srebrna cegiełka i rekordy

wtorek, 7 października 2008 - 22:50

Tegoroczny cykl Grand Prix MTB toczył się pod patronatem nowego sponsora – Banku BPH i przebiegał dość nietypowo. Cztery imprezy, w Szczawnie-Zdroju, Bielawie, Nałęczowie i Jeleniej Górze, w założeniu miały być nie tylko promocją tego sportu, ale poprzez rywalizację przygotować naszych olimpijczyków do występu na igrzyskach w Pekinie. Jeleniogórskie pożegnanie (w ramach Światowych Dni Roweru) wyjeżdżających do Chin pokrzyżowała pogoda, co jednak wynagrodziła nam Maja Włoszczowska zdobywając w Pekinie srebrny medal.

czytaj dalej

Prezes BPH gratuluje Mai

sobota, 23 sierpnia 2008 - 15:51

W imieniu własnym, zarządu Banku BPH, bankowej drużyny rowerowej i wszystkich pracowników Banku BPH gratuluję Mai Włoszczowskiej srebrnego medalu olimpijskiego w Pekinie. Jesteśmy dumni, że olimpijską formę Maja Włoszczowska wykuwała na imprezie sponsorowanej przez nasz bank.

Prezes Zarządu Banku BPH, Józef Wancer

Srebrny dla srebrnej, czyli gratulacje dla Mai!

sobota, 23 sierpnia 2008 - 08:37

Czesław Lang, srebrny medalista igrzysk z Moskwy (1980) gratuluje Mai Włoszczowskiej i jej trenerowi Andrzejowi Piątkowi srebrnego medalu na igrzyskach w Pekinie (2008). - Cieszę się Maju, że wykazałaś wielki hart ducha, że poszłaś w moje ślady. Wyścig był piekielnie trudny, ale Twoja forma i jazda wspaniała. Dostarczyłaś nam wielu wzruszeń i radości. Brawa i podziękowania. Miło mi też, że organizując od wielu lat zawody w kolarstwie górskim, cykl Grand Prix, na którym się przecież wychowałaś, mogę uznać, że dołożyłem małą cegiełkę do Twojego sukcesu - powiedział Czesław Lang.

Srebrna Maja

sobota, 23 sierpnia 2008 - 08:28

Znakomicie rozpoczął się dla polskiej ekipy piętnasty, przedostatni dzień igrzysk olimpijskich w Pekinie. Historyczny, bo pierwszy w kolarstwie górskim olimpijski medal dla naszej ekipy, wywalczyła MAJA WŁOSZCZOWSKA. Nasza dwukrotna wicemistrzyni świata sięgnęła, wielokrotna triumfatorka cyklu Grand Prix, w stolicy Chin po fantastycznym wyścigu po srebrny medal.
Polka, reprezentująca barwy Teamu Halls, startowała z drugiego rzędu, ale od razu przedarła się do przodu. I jak się za moment okazało, słusznie, bowiem tuż po starcie doszło do kraksy, po której spore straty poniosła jedna z faworyzowanych Chinek.

czytaj dalej

Miasto otwarte dla miłośników rowerów
i kolarzy startujących w Tour de Pologne

wtorek, 19 sierpnia 2008 - 19:05

Rozmowa z prezydentem Jeleniej Góry Markiem Obrębalskim

– Ile lat pełni pan funkcję prezydenta Jeleniej Góry?

– Jest to moja pierwsza kadencja. Swą funkcję sprawuję już ponad półtora roku. Jest to dla mnie bardzo pracowity okres. Wcześniej pracowałem w jeleniogórskim wydziale Akademii Ekonomicznej, byłem prodziekanem tego wydziału - do spraw studiów dziennych. Ale zawsze interesowałem się sprawami miasta, gdyż jestem rodowitym jeleniogórzaninem, a moją specjalnością naukową są kwestie zarządzania miastem.

czytaj dalej

Zjednoczeni w deszczu na Górze Szybowcowej w Jeleniej Górze

niedziela, 17 sierpnia 2008 - 14:44

Tegoroczna rywalizacja kolarzy górskich w cyklu Bank BPH GP MTB została w sobotę 16 sierpnia rozstrzygnięta. Nastąpiło to podczas ostatnich zawodów w Jeleniej Górze (na Górze Szybowcowej), które odbywały się w dramatycznie trudnych warunków - przy prawie nieustającym przez kilka godzin deszczu i momentami ograniczonej przez mgłę widoczności. Kolarze, sędziowie, organizatorzy imprezy - z Czesławem Langiem na czele, władze miasta z prezydentem Markiem Obrębalskim - wszyscy oni, jakby na przekór pogodzie, uczestniczyli w sportowym wydarzeniu na wysokim sportowym poziomie. W głównych wyścigach triumfowali - Magda Sadłecka i Dariusz Batek (oboje Halls Profesional MTB).

czytaj dalej

Przegoniło olimpijczyków!

sobota, 16 sierpnia 2008 - 19:10

Michał Białoński (interia.pl) pisze z Jeleniej Góry:
Największą atrakcją finałowych zawodów Bank BPH Grand Prix MTB miało być ostanie przetarcie przed startem w Pekinie olimpijczyków. W Jeleniej Górze wszystko jednak pokrzyżowała typowo barowa pogoda.
Kapryśna aura organizatorom z Lang Teamu przyprawiła palpitacje serca już nad ranem, na długo przed startem najlepszych kolarek górskich. - Nad Jelenią Górą, a zwłaszcza nad Górą Szybowcową przeszła taka nawałnica, że nasze namioty i część balonów sponsorskich aż fruwały - opowiadał Adam Siluta, szef marketingu w Lang Teamie.

czytaj dalej

Rozstrzygnięcia na pożegnanie olimpijczyków

sobota, 16 sierpnia 2008 - 07:27

Tegoroczna rywalizacja w cyklu Bank BPH GP MTB zbliża się do końca. Przed nami ostatnie zawody w Jeleniej Górze, gdzie zawody będą wchodziły w skład Światowych Dni Roweru, tu także nastąpi uroczyste pożegnanie naszych olimpijczyków – Mai Włoszczowskiej, Oli Dawidowicz i Marka Galińskiego, którzy odlatują do Pekinu, by 22 i 23 sierpnia ścigać się o medale na olimpijskiej trasie.

czytaj dalej

W Jeleniej Górze jak... w Pekinie

piątek, 1 sierpnia 2008 - 22:54

Olimpijska reprezentacja Polski w kolarstwie górskim do Pekinu wyjeżdża prosto z Jeleniej Góry. Organizatorzy, by ułatwić zawodniczkom i zawodnikom 'czasowa aklimatyzację' zmienili program godzinowy startu poszczególnych kategorii. Tak więc panie wystartuja pierwsze, już o 9.30.

czytaj dalej

MP: tytuły dla Włoszczowskiej i Galińskiego

poniedziałek, 28 lipca 2008 - 07:27

W niedzielnych mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim w Kielcach po tytuły sięgnęli faworyci - olimpijczycy Marek Galiński (JBG2 - APC Presmet) oraz Maja Włoszczowska (Halls MTB Professional Team), którzy już za kilka dni wyruszają do Pekinu, przed wyjazem olimpijczycy ścigać się będą w Jeleniej Górze na Bank BPH Grand Prix MTB.

czytaj dalej

Światowe Dni Roweru

wtorek, 22 lipca 2008 - 21:55

W połowie sierpnia wszyscy pasjonaci jazdy na dwóch kołach powinni wyznaczyć sobie cel – jedziemy do Jeleniej Góry na Światowe Dni Roweru. Jest to pierwsza tego typu impreza, która odbywać się będzie w Jeleniej Górze i w Jeżowie Sudeckim w pomiędzy 15-17 sierpnia 2008. Podczas ŚDR uczestnicy będą mogli wziąć udział w czterech imprezach rowerowych oraz dwóch imprezach muzycznych. Program imprezy – patrz zakładka „Jelenia Góra”.

czytaj dalej

Z zawodów Bank BPH na igrzyska

wtorek, 1 lipca 2008 - 19:33

PZKol przedstawił kadrę polskich kolarzy, którzy zostali rekomendowani przez Związek do startu w Igrzyskach XXIX Olimpiady w Pekinie. Skład musi jeszcze zatwierdzić Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Z grona zawodników startujących w Bank BPH Grand Prix MTB na igrzyska do Pekinu pojadą: Włoszczowska Maja (POL 19831109/Team MTB HALLS; Dawidowicz Aleksandra (POL 19870204/Team MTB HALLS; rezerwa Szafraniec Anna (POL 19810216/Team MTB HALLS); Galiński Marek (POL 19740801/Team MTB JBG2-APC Presmet). Zawody w kolarstwie górskim (MTB) odbędą się w dniach 22 i 23 sierpnia. Pożeganie olimpijczyków MTB odbędzie się podczas zawodów Bank BPH w Jeleniej Górze (16 sierpnia).

Brąz Oli Dawidowicz

wtorek, 24 czerwca 2008 - 15:09

Bohaterowie Bank BPH Grand Prix MTB ścigali się w minionym tygodniu w mistrzostwach świata cross country odbywających się we włoskim Val di Sole. Najlepiej spisała się Aleksandra Dawidowicz, która w środę zdobyła brązowy medal w kategorii młodzieżowej (do 23 lat).

czytaj dalej

Kto wygrał, a kto może?

środa, 4 czerwca 2008 - 21:00

Fabian Florek z portalu s24.pl sprządził bardzo ciekawą ocenę szans na zwycięstwo w klasyfikacji łącznej Bank BPH MTB 2008. Tegoroczna rywalizacja w cyklu Bank BPH GP MTB powoli zbliża się do końca. Co prawda do ostatecznych rozstrzygnięć będziemy musieli poczekać aż do połowy sierpnia, kiedy to zostaną rozegrane ostatnie zawody w Jeleniej Górze, ale już teraz po trzech spośród zaplanowanych czterech edycji, możemy przypuszczać kto wygra w poszczególnych kategoriach.

czytaj dalej

Sylwia Kapusta i Marek Galiński najlepsi w Nałęczowie

poniedziałek, 2 czerwca 2008 - 15:36

W sobotę 31 maja w Nałęczowie odbyły się zawody kolarzy górskich o nazwie Bank BPH Grand Prix MTB. W dwóch najważniejszych wyścigach - elity kobiet i mężczyn - zwyciężyli: Sylwia Kapusta (Pol-Aqua) i Marek Galiński (JBG2 Presmet).

czytaj dalej

Piotr Królikowski: Liczy się zwycięstwo

poniedziałek, 2 czerwca 2008 - 15:35

Fabian Florek (s24.pl) rozmawiał w Nałęczowie z Piotrem Królikowskim, wiceprezesem Zarządu Banku BPH i - jak sam mówi - lubi rywalizację, ale dla niego liczy się tylko zwycięstwo.

czytaj dalej

Echa Nałęczowa: Wspaniała postawa JBG-2

poniedziałek, 2 czerwca 2008 - 15:31

Komentarz poortalu s24.pl: Wyśmienitą jazdę, podczas sobotniego Bank BPH GP MTB, zaprezentowali zawodnicy grupy JBG-2 APC Presmet. Lider zespołu Marek Galiński odniósł przekonywujące zwycięstwo, natomiast młodsza część drużyny, Piotr i Adrian Brzózka, zajęli odpowiednio 2. i 4. pozycję.

czytaj dalej

Niespodziewane zwycięstwo Kapusty

niedziela, 1 czerwca 2008 - 09:22

Marek Tyniec (bikeWorld.pl) pisze z Nałęczowa: Niezwykle szybka, interwałowa trasa w nałęczowskim parku i wspierający zawodników kibice byli świadkami sporej sensacji. Sylwia Kapusta (Pol Aqua) po zaciętej walce pokonała Annę Szafraniec (Halls Team). Wśród mężczyzn pierwszy start i pierwsze zwycięstwo dla Marka Galińskiego (JBG2 Presmet).

czytaj dalej

Diabeł w Nałęczowie

środa, 28 maja 2008 - 23:45

W najbliższą sobotę trzecia edycja Bank BPH Grand Prix MTB. W roli gospodarza po raz drugi Nałęczów, piękne uzdrowisko, gdzie leczone są przede wszystkim choroby układu krążenia, położone w województwie lubelskim (powiat puławski), w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Atrakcji turystycznych i wypoczynkowych w okolicy jest aż nadto, ale nie o wypoczynek kolarzom chodzi. W „banku” powoli przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia.

czytaj dalej

Obecność nieprzypadkowa - rozmowa z Józefem Wancerem

poniedziałek, 19 maja 2008 - 10:19

- Wszyscy myślą, że bank to taka instytucja bez serca, a jeśli już się pojawia, to tylko w kontekście zarabiania pieniędzy. My, owszem, zarabiamy, ale także chcemy coś dać społeczeństwu. Mnie osobiście daje to niebywałą satysfakcję - powiedział Józef Wancer, prezes zarządu Banku BPH - głównego sponsora najbardziej prestiżowych zawodów w kolarstwie górskim w Polsce, z którym w Bielawie rozmawiał Mirosław Ząbkiewicz (interia.pl)

czytaj dalej

Fura skasowana, ale czek jest

poniedziałek, 19 maja 2008 - 10:18

Mirosław Ząbkiewicz (interia.pl) rozmawiał w Bielawie z Karoliną Kozelą. Karolina Kozela to enfant terrible polskiego kolarstwa górskiego. Potrafi wygrać z najlepszymi, ale po każdym zwycięstwie powtarza z rozbrajającym uśmiechem, że kolarstwo górskie to dla niej zabawa, po czym znika, by chodzić (jeździć) własnymi ścieżkami. W Bielawie podczas Bank BPH Grand Prix MTB znów wygrała i to m.in. z Anią Szafraniec.

czytaj dalej

Harce na Łysej Górze

poniedziałek, 19 maja 2008 - 10:13

Mirosław Ząbkiewicz (interia.pl) pisze z Bielawy: Na starcie drugich zawodów z cyklu Bank BPH Grand Prix MTB w Bielawie zabrakło kadrowiczów (ME w niemieckim St. Welden), ale na Łysej Górze miał kto harcować. Zjechało na nią blisko 400 "górali" z Polski, Czech, Rosji i Węgier. Patronem medialnym najbardziej prestiżowych zawodów w kolarstwie górskim jest INTERIA.PL.

czytaj dalej

Maciej Dombrowski najlepszym Orlikiem na bielawskiej Łysej Górze

niedziela, 18 maja 2008 - 07:26

Najbardziej chyba zadowolonym zawodnikiem sobotnich zawodów kolarskich Bank BPH Grand Prix MTB w Bielawie był Maciej Dombrowski z Przemyśla. Wygrał on wyścig w kategorii młodzieżowiec. Uczynił to po raz pierwszy i bardzo się cieszył. Jego spontaniczną radość obserwowała mama, koledzy z klubu MTB SILESIA Rybnik i dziennikarze.

czytaj dalej

Ania w Bielawie

środa, 14 maja 2008 - 23:04

Anna Szafraniec (Halls), która nie wystartuje w mistrzostwach Europy MTB odbywających się w ten weekend w niemieckim St. Wendel, pojawi się na starcie II edycji Bank BPH Grand Prix MTB w Bielawie.

Propagować zdrowy tryb życia

poniedziałek, 12 maja 2008 - 20:18

Tuż przed startem pierwszej edycji Bank BPH Grand Prix MTB w Szczawnie-Zdroju rozmawiamy z dyrektorem Departamentu Public Relations Banku BPH, Władysławem Kołomańskim.

czytaj dalej

Teraz mistrzostwa Europy

niedziela, 11 maja 2008 - 23:00

Bohaterowie Bank BPH GP MTB startują w ten weekend w mistrzostwach Europy MTB. Trener kadry MTB Andrzej Piątek powołał 20 kolarzy górskich do reprezentacji. ME pomiędzy 16-18 maja zostaną rozegrane w niemieckim St. Wendel. Europejski czempionat jest jedną z eliminacji krajowych do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

czytaj dalej

Brian Lopes wygrał wyścig VIP-ów

czwartek, 8 maja 2008 - 20:05

W Szczawnie-Zdroju odbył się także niezwykle interesujący wyścig VIP-ów. Było ich siedmioro - Brian Lopes i jego małżonka Paula (Stany Zjednoczone). Ich konkurentami byli Iwona Bocian Zaciewska z Telewizji Polskiej i jej mąż Marcin (protetyk stomatolog), Paweł Ziemba - jeden z prezesów Skandii, Robert Czernecki z RMF FM Kraków i autor tych słów.

czytaj dalej

Wysokie oceny komisarza

czwartek, 8 maja 2008 - 13:19

Radu Zemianschi, komisarz UCI w Szczawnie Zdroju, przyznał pierwszej w tym roku edycji Bank BPH Grand Prix MTB najwyższe oceny. Wielkie dzięki. Rosną zatem szanse na organizację zawodów Pucharu Świata w Polsce, o któtych się mówi od kilku lat. Teraz po zawodach w Szczawnie-Zdroju - zdaniem Czesława Langa - już wkrótce w Polsce zobaczymy najlepszych kolarzy MTB na świecie.

Rekord w Szczawnie Zdroju

czwartek, 8 maja 2008 - 09:38

Pierwsza edycja Bank BPH Grand Prix MTB, która odbyła się w Szczawnie Zdrój, przyniosła rekordową liczbę startujących. W zawodach wystartowało łącznie 420 zawodników i zawodniczek.

Marek Galiński - XC żyje i ma się dobrze!

środa, 7 maja 2008 - 20:09

Marek Tyniec (bikeWorld.pl) rozmawia z nieobecnym w Szczawnie Zdroju Markiem Galińskim. W tym roku Marek Galiński zmienił barwy klubowe, plan startów a sezon rozpoczyna bardzo spokojnie. Pytamy wielokrotnego mistrza kraju o jego plany na najbliższe miesiące, "życie po Igrzyskach" oraz o temat najciekawszy. Kondycję jego dyscypliny, czyli cross-country .

czytaj dalej

Brawo Maja

środa, 7 maja 2008 - 20:00

Mijając linię mety Maja Włoszczowska z takim wdziękiem rozdawała uśmiechy oklaskującej jej publice, jakby właśnie wychodziła na wybieg dla modelek, a nie kończyła półtoragodzinną harówkę na ciężkiej trasie.
Pierwszy tegoroczny wyścig z cyklu Bank BPH GP MTB w Szczawnie Zdroju wygrała bardzo pewnie. Najdłużej koła dotrzymywała jej Anna Szafraniec - partnerka z teamu Halls Professional, ale 'Pszczółka' szybko odskoczyła, a jej przewaga systematycznie rosła.Tyle co wyszła na najwyższy stopień podium, gdy w oklaskującym ją tłumie ktoś krzyknął: 'Brawo Maja! W Pekinie ma być tak samo!'

czytaj dalej

Bohater z krwawiącymi kolanami

środa, 7 maja 2008 - 19:55

Marcin Karczyński rządził w kategorii elita na trasie zawodów z cyklu Bank BPH Grand Prix MTB w Szczawnie Zdroju. Szkoda, że zabrakło naszego najbardziej utytułowanego 'górala' Marka Galińskiego, bo ich bezpośrednia walka byłaby świetnym zakończeniem rowerowego weekendu u stóp Wieży Anny.

czytaj dalej

Włoszczowska i Karczyński wygrali w Szczawnie Zdroju (2)

poniedziałek, 5 maja 2008 - 10:24

W niedzielę 4 maja w Szczawnie Zdroju odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Bank BPH Grand Prix MTB. Tym samym rozpoczęła się rywalizacja o miejsca w ekipie na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. W dwóch najważniejszych wyścigach, elity kobiet i mężczyzn, triumfowali Maja Włoszczowska i Marcin Karczyński (oboje HALLS). Ścigało się ponad 400 zawodników - w tym Rosjanie, Grek, Czesi, Niemiec, Słowacy, Węgier i Ukraińcy.

czytaj dalej

Nocny spektakl rowerowej ekstremy w Szczawnie Zdroju (2)

poniedziałek, 5 maja 2008 - 10:12

Holender Joost Wichman zwyciężył w sobotę w nocnym fourcrossie na Słonecznej Polanie w Szczawnie Zdroju, w ekstremalnej konkurencji kolarstwa górskiego, polegającej na ściganiu się czterech zawodników na torze z przeszkodami, bandami i skoczniami.

czytaj dalej

Włoszczowska i Karczyński najlepsi w Szczawnie Zdroju

niedziela, 4 maja 2008 - 20:47

Relacja Mirosława Ząbkiewicza (interia.pl) ze Szczawna-Zdroju: Maja Włoszczowska i Marcin Karczyński z grupy Halls Professional wygrali w najbardziej prestiżowych konkurencjach podczas pierwszych zawodów z cyklu Bank BPH Grand Prix MTB 2008 rozegranych u stóp Wieży Anny w Szczawnie Zdroju. Dla naszych kadrowiczów był to sprawdzian przed mistrzostwami Europy i igrzyskami, do których zostało 95 dni.

czytaj dalej

Szaleństwa królów ekstremy

niedziela, 4 maja 2008 - 18:49

Relacja Mirosława Ząbkiewicza (interia.pl) z wieczornego fourcrossu: Pięć tysięcy osób przyszło w sobotni wieczór, aby w Szczawnie Zdroju na najlepszym torze w Polsce oglądać szaleńczą jazdę światowej czołówki fourcrossu. Tym razem czterokrotny mistrz globu Brian Lopes musiał zadowolić się drugim miejscem, bo w finale objechał go Joost Wichman. Zawody Festina Fourcross o Puchar Burmistrza Szczawna Zdroju były włączone do kalendarza UCI z kategorią Class 1.

czytaj dalej

Grand Prix czas zacząć

czwartek, 1 maja 2008 - 09:08

4 maja w Szczawnie-Zdroju pierwsze w tym sezonie zawody Bank BPH Grand Prix MTB. Rozpoczyna się rywalizacja o miejsca w ekipie na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Weekend w kochającym kolarstwo Szczawnie zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla sympatyków rowerów. W sobotę Skandia MTB Maraton oraz wieczorny 4X z udziałem gwiazd światowej ekstremy z wielokrotnym mistrzem świata Brianem Lopesem na czele.

czytaj dalej

Do Pekinu przez Bank BPH

poniedziałek, 28 kwietnia 2008 - 18:53

W poniedziałek w sali reprenetacyjnej PAP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa cyklu Bank BPH GP MTB. Z dziennikarzami rozmawiali prezes Banku BPH, Józef Wancer oraz dyrektor cyklu Czesław Lang. Prezes Wancer osobiście promował jeżdżenie na rowerach górskich prezentując film z własnymi wyczynami. Brawo! I dla czołówki polskich kolarzy górskich droga do Pekinu prowadzi przez organizowany od 13 lat przez Czesława Langa cykl wyścigów, który w tym sezonie odbywać się będzie pod nazwą Bank BPH Grand Prix MTB. Podczas ostatniej z imprez GP, 16 sierpnia w Jeleniej Górze, odbędzie się uroczyste pożegnanie olimpijczyków.

czytaj dalej

Bank BPH sponsorem Grand Prix MTB

wtorek, 18 marca 2008 - 16:51

Najbardziej znany w Polsce cykl zawodów MTB cross country, organizowany przez Lang Team, ma nowego sponsora. Bank BPH, który dwa lata temu był głównym sponsorem Tour de Pologne, patronuje teraz czterem edycjom Bank BPH Grand Prix MTB. Najbardziej prestiżowe zawody w kolarstwie górskim odbędą się w tym roku, roku olimpijskim, w Szczawnie Zdrój (4 maja), Bielawie (17 maja), Nałęczowie (31 maja) i w Jeleniej Górze (16 sierpnia).

czytaj dalej

Nie muszę oglądać kafelków

wtorek, 22 kwietnia 2008 - 08:58

Ciekawy wywiad z Mają Włoszczowską, zwyciężczynią i faworytką cyklu Bank BPH GP MTB, w 'Gazecie Wyborczej': Cztery lata temu w Atenach była szósta w wyścigu MTB. Od tego czasu wywalczyła kilka medali mistrzostw świata i Europy. W Polsce kroku dotrzymuje jej jedynie Anna Szafraniec - koleżanka z grupy Halls Professional MTB Team. Obie mają liczyć się w walce o medal na igrzyskach w Pekinie.

czytaj dalej

Trzy w jednym

czwartek, 17 kwietnia 2008 - 20:53

Tegoroczne wyścigi Bank BPH Grand Prix, w Szczawnie Zdrój, Bielawie, Nałęczowie i Jeleniej Górze znalazły się w kalendarzu PZKol w gronie imprez zaliczanych do Pucharu Polski. Tak więc w 'bankowych' zawodach można zdobywać punkty do Grand Prix, Pucharu Polski i rzecz jasna w klasyfikacji UCI. Trzy w jednym!

Prezentacja cyklu Bank BPH Grand Prix MTB

wtorek, 15 kwietnia 2008 - 10:05

28 kwietnia w Warszawie o godzinie 12.00 w siedzibie PAP (Bracka 6/8)odbędzie się prezentacja cyklu wyścigów Bank BPH Grand Prix MTB. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy!

Diabeł w formie

wtorek, 15 kwietnia 2008 - 10:05

Marek Galiński, jeden z głównych faworytów Bank BPH GP MTB, intensywnie przygotowuję sie do pierwszych zawodów w Szczawnie. Jego tygodnia na tydzień rośnie forma i „dopasowanie” do nowego roweru, co widać po osiąganych wynikach. W doskonale obsadzonych Międzynarodowych Zawodach MTB rozgrywanych na trasie profilu XCO kategorii E1 z cyklu Bundesliga Cross Country National 2008 rozgrywanych w Münsingen Marek zakończył wyścig na 6. miejscu

czytaj dalej

Z GRAND PRIX NA IGRZYSKA

wtorek, 15 kwietnia 2008 - 10:05

Rozmowa z Czesławem LANGIEM, dyrektorem Bank BPH Grand Prix MTB
- Trzynasty raz, jak ten czas leci, kolarze specjalizujący się w górskiej jeździe staną na stracie Grand Prix MTB...

czytaj dalej

Lech Piasecki przedstawia trasy

wtorek, 15 kwietnia 2008 - 10:04

Lech Piasecki w firmie Lang Team odpowiada m.in. za przygotowanie tras do wszystkich wyścigów, a więc także Bank BPH GP MTB. Dwukrotnego mistrza świata (na szosie i torze) poprosiliśmy o ocenę czterech tegorocznych edycji GP MTB. Informacje przydać się mogą zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

czytaj dalej

Halls Team w pełnej krasie

czwartek, 10 kwietnia 2008 - 21:23

Warszawski hotel Intercontinental był w środę najważniejszym miejsce na mapie kolarstwa górskiego (przynajmniej tego w Polsce). To właśnie w tym miejscu odbyła się prezentacja grupy Halls Team przed sezonem 2008. Wszyscy obejrzeli film o przygotowaniach ekipy. Chwilę później na scenie pojawili się kolejno wszyscy zawodnicy ekipy, którą będzie rzecz rywalizowała na trasach Bank BPH Grand Prix MTB.

czytaj dalej

Polacy już na rowerach

środa, 2 kwietnia 2008 - 07:59

Jak informuje serwis MTBnews w miniony weekend odbyło się na świecie kilka bardzo ciekawych wyścigów w konkurencji cross country. Nas najbardziej zainteresowały imprezy w Europie, startowali w nich Polacy, którzy już wkrótce rywalizować będą na trasach Bank BPH GP MTB.

czytaj dalej

Podpisanie umów w Jeleniej Górze...

wtorek, 18 marca 2008 - 18:14

We wtorek 18 marca 2008 roku w sali Ratusza w Jeleniej Górze nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Miastem Jelenia Góra a Lang Team dotyczącej przeprowadzenia na terenie Jeleniej Góry wspaniałej imprezy dla kibiców, amatorów kolarstwa - „Światowych Dni Roweru Jelenia Góra 2008” . Podpisy złożyli Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski oraz prezes firmy Lang Team, Czesław Lang.

czytaj dalej

... i w Bielawie

wtorek, 18 marca 2008 - 16:50

We wtorek 18 marca w Ratuszu w Bielawie umowę pomiędzy Miastem Bielawa a Lang Teamem na organizację Bank BPH Grand Prix MTB, Skandia MTB Maraton podpisali Burmistrz Ryszard Dźwiniel oraz Czesław Lang.

czytaj dalej

Batek Następca

wtorek, 11 marca 2008 - 23:00

Niebawem Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Wielką niewiadomą jest to, który z polskich zawodników będzie reprezentował tam nasz kraj. O tym zaszczycie marzy między innymi Dariusz Batek. Z kolarzem ekipy Halls, jednym z faworytów tegorocznej edycji Bank BPH Grand Prix MTB rozmawiał portal MTBnews.pl.

czytaj dalej

Diabeł w nowych szatach

wtorek, 4 marca 2008 - 13:45

1 marca w halach Expo XXI w Warszawie podczas trwającej imprezy Targi Rower 2008 odbyła się prezentacja zawodowej grupy MTB - JBG2- APC PRESMET TEAM w składzie Marek Galiński, Adrian Brzózka, Piotr Brzózka.

czytaj dalej

Kozela: ''Wiatr we włosach, muza w uszach''

wtorek, 4 marca 2008 - 13:39

Ubiegły sezon w jej wykonaniu to m.in. 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Skoda Auto Grand Prix MTB, 10. miejsce w mistrzostwach Europy, 17, miejsce na mistrzostwach świata oraz zwycięstwa w prestiżowych wyścigach w Austrii.
Nic dziwnego, że Karolina Kozela jest zadowolona z minionego roku i z optymizmem patrzy w przyszłość. Jednak jak sama przyznaje w rozmowie z serwisem sportowym s24.pl, to nie sport jest jej sposobem na życie.

czytaj dalej

Prezentacja grupy Vitesse Bergamont bikeWorld.pl

poniedziałek, 31 marca 2008 - 12:00

Pięciu medalistów mistrzostw Polski, zwycięzcy licznych maratonów i wyścigów etapowych, czołowi kolarze górscy w kraju tworzą klub Vitesse Bergamont bikeWorld.pl. Prezentacja grupy, która w sezonie 2007 zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej MTB Marathon odbyła się w minioną sobotę w podwarszawskich Łomiankach. Klub Vitesse Bergamont bikeWorld.pl będzie się koncentrował na startach w maratonach. Na liście sportowych celów zespołu znajdują się także czołowe lokaty w zawodach Bank BPH Grand Prix MTB.

czytaj dalej

Ania Szafraniec melduje z Sierra Nevada

piątek, 14 marca 2008 - 11:12

Już tydzień przebywam na zgrupowaniu wysokogórskim w Sierra Nevada. Ten czas był głównie poświecony na aklimatyzacje, lekkie treningi, sesje zdjęciowe oraz nagrywanie filmu o grupie. W zasadzie od dzisiaj rozpoczynamy ciężkie treningi polegające na budowaniu siły i wytrzymałości specjalnej.

czytaj dalej

Chwila w domu

wtorek, 4 marca 2008 - 13:54

Zawodnicy grupy Halls Team tylko przed chwilę byli w domach. – Wróciliśmy ze zgrupowania na Gran Canarii. Mieliśmy chwilę, żeby pobyć w domu z rodziną, ale już w sobotę spotkaliśmy się w Kielcach. Z kolei w poniedziałek czekały nas kolejne badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie, a już we wtorek wylatujemy na kolejny obóz. Tym razem przez trzy i pół tygodnia będziemy trenować w Sierra Nevada – mówi tuż przed odlotem do Hiszpanii Darek Batek, który nie ukrywa, że po zgrupowaniu na Wyspach Kanaryjskich czuje się bardzo dobrze. – Rzeczywiście, zanosi się na dobry sezon – śmieje się Darek.

Pierwsze Światowe Dni Roweru

czwartek, 7 lutego 2008 - 11:00

W połowie sierpnia w Jeleniej Górze trwać będą Pierwsze Światowe Dni Roweru. Impreza ta ma uświetnić 900-lecie zaprzyjaźnionej z kolarstwem Jeleniej Góry i 15-lecie Muzycznego Radia, stacji od lat współpracującej z firma Lang Team. W sobotę 16 sierpnia po zawodach BPH Bank Grand Prix MTB obędzie się oficjalne pożegnanie kadry narodowej MTB wyjeżdżającej na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu, mamy nadzieję że po medal.

« powrót

Created by adMoto.pl