OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

"Diabeł" znów najlepszy

niedziela, 31 maja 2009 - 09:43

Łukasz Widuliński (sport.onet.pl) pisze z Nałęczowa:
Marek Galiński (JBG-2 Professional MTB Team) odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach zaliczanych do cyklu Lang Team Grand Prix MTB. Po wygranej w Bielawie najlepszy polski kolarz górski w historii nie dał szans rywalom w Nałęczowie.
"Diabeł" pewnie zmierza po dziesiąty triumf w klasyfikacji generalnej imprezy organizowanej przez Czesława Langa. Po trzech wyścigach zgromadził 58 punktów i o 10 wyprzedza drugiego w Nałęczowie Dariusza Batka (MTB Silesia Rybnik). Do końcowej klasyfikacji wliczane są trzy najlepsze wyniki każdego zawodnika. Ostatni wyścig - za tydzień w Gdańsku.

Po raz pierwszy w tym sezonie w Grand Prix wystartował Marcin Karczyński. Mistrz świata w sztafecie z 2003 roku nie ukończył wyścigu, ale - jak powiedział trener kadry Andrzej Piątek - "taki był plan - Marcin miał sprawdzić szybkość w kontekście sztafety i test wypadł pomyślnie".

Równolegle z rywalizacją elity toczyły się zmagania młodzieżowców. Bezkonkurencyjny - podobnie jak w Szczawnie i Bielawie - był Marek Konwa (Team Utensilnord), który tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce w Nałęczowie zajął Maciej Dombrowski (DEK Meble Cyclo Korona Kielce), na najniższym stopniu podium stanął Rafał Fijałkowski (Corratec Team).

Z Nałęczowa - Łukasz Widuliński, Sport.Onet.pl

« powrót

Created by adMoto.pl