OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Lang Team '09: Atrakcje dla wszystkich

wtorek, 16 grudnia 2008 - 16:15

Firma Lang Team w 2009 roku ma jak zwykle bardzo szeroki wachlarz propozycji dla kibiców kolarstwa oraz ludzi czynnie uprawiających ten sport.

Sztandarowym produktem Czesława Langa oraz jego zespołu będzie rzecz jasna 66. Tour de Pologne, wyścig zaliczany już od czterech lat do najważniejszych imprez kolarskich na świecie, w 2009 roku umieszczony w kalendarzu światowym. Tour de Pologne odbędzie się w sierpniu na trasie nieco zmienionej w porównaniu do ubiegłego roku. Będzie więcej gór, dwa odcinki do Krynicy Zdrój i Zakopanego będą prowadzić po trudnym i wymagającym terenie. Wyścig będzie trwał siedem dni, w 2009 roku Czesław Lang nie przewiduje jednak wizyty w którymś z sąsiednich krajów. – Zrobiliśmy rozeznanie na Ukrainie i na Słowacji, sprawa jest trudniejsza niż myślałem, goszczenie w innym kraju wymaga tak wielu uzgodnień, że w nadchodzącym roku nie damy rady, nie ma sensu nic robić pochopnie, czyli źle, ale w następnych latach to rzecz otwarta – powiedział Czesław Lang.
Dla specjalistów kolarstwa górskiego Lang Team przygotował pięć imprez, pomiędzy kwietniem i sierpniem. Bank BPH GP odbędzie się na sprawdzonych trasach. Atrakcją będą na pewno występy srebrnej medalistki igrzysk olimpijskich Mai Włoszczowskiej.
Rozrasta się cykl imprez Skandia MTB Maraton. Poprzednia edycja zakończyła się wielkim sukcesem, impreza ta na stałe znalazła się w kalendarzach amatorów sportu rowerowego. W 2009 roku propozycja Lang Teamu to aż osiem wyścigów na atrakcyjnych trasach i pięknych rejonach całego kraju. Interesująco zapowiada się wyścig w Białowieży, najprawdopodobniej Skandia trafi też po raz pierwszy do Olsztyna i Kwidzyna. Nowością będzie najkrótszy dystans – około 10-kilometrowy, przeznaczony dla dzieci oraz „rowerujących” rodzin.

Na początku roku przewidziane są prezentacje wszystkich cykli.
O szczegółach będziemy informować.
www.langteam.com.pl


Kalendarz imprez Lang Team 2009 rok

66. Tour de Pologne UCI Pro Tour
2.08-8.08 na trasie Warszawa – Kraków

Lang Team Grand Prix MTB
18.04 Szczawno-Zdrój
16.05 Bielawa
30.05 Nałęczów
06.06 Gdańsk


Skandia MTB Maraton
26.04 Chodzież
02.05 Białowieża
17.05 Bielawa
31.05 Nałęczów
07.06 Gdańsk
23.08 Jelenia Góra
13.09 Olsztyn
04.10 Kwidzyn

« powrót

Created by adMoto.pl