ORGANIZATORZY

Aktualności

Brąz Oli Dawidowicz

wtorek, 24 czerwca 2008 - 15:09

Bohaterowie Bank BPH Grand Prix MTB ścigali się w minionym tygodniu w mistrzostwach świata cross country odbywających się we włoskim Val di Sole. Najlepiej spisała się Aleksandra Dawidowicz, która w środę zdobyła brązowy medal w kategorii młodzieżowej (do 23 lat).

Tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentantka Słowenii Tanja Zakelj, a przed Polką finiszowała jeszcze Szwajcarka Nathalie Schneitter. Druga z reprezentantek Polski Katarzyna Solus ukończyła wyścig na 14. miejscu. Zwycięstwo Słowenki nie podlegało dyskusji. Tanja Zakelj samotnie prowadziła w wyścigu i wyprzedziła rywalki o blisko trzy minuty. Schneitter i Dawidowicz mogły już tylko walczyć o drugie miejsce, które ostatecznie przypadało Szwajcarce.

Inne wyniki naszych reprezentantów:

W wyścigu pań najlepsza z Polek Maja Włoszczowska zajęła 5. miejsce (dobre, bo Maja startowała z dalszego rzędu i musiała gonić); Anna Szafraniec ukończyła niedzielny wyścig na 16. pozycji, Magdalena Sadłecka była 24., a Sylwia Kapusta 45.

W wyścigu elity Marek Galiński zajął 17. miejsce, tracąc do zwycięzcy 8.23 (niezły wynik „Diabła”).

W wyścigu młodzieżowców (U-23) Piotr Brzózka zajął 16 miejsce, Adrian Brzózka przyjechał na metę na dalekiej pozycji, ze stratą jednego okrążenia, a trzeci z Polaków Dariusz Batek nie ukończył wyścigu.

W wyścigu juniorów Marek Konwa zajął 10. miejsce.

W gronie juniorek Paula Gorycka zajęła 5. miejsce.

Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Polski (Marcin Karczyński, Marek Konwa, Maja Włoszczowska, Dariusz Batek) w wyścigu sztafet.