OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Szafraniec najlepsza w Gdańsku, fatalny upadek Dawidowicz

niedziela, 7 czerwca 2009 - 22:57

Anna Szafraniec (JBG-2 Professional MTB Team) wygrała w Gdańsku zawody kończące 14. edycję Lang Team Grand Prix MTB. W klasyfikacji generalnej imprezy zwyciężyła Maja Włoszczowska (CCC Polkowice), a Anna Szafraniec była druga.
Stawką zawodów w Gdańsku było drugie miejsce w "generalce", bowiem po trzech wyścigach pierwszą pozycję zapewniła sobie Maja Włoszczowska. W tej sytuacji nasza wicemistrzyni olimpijska nie stanęła na starcie.

Pod jej nieobecność zanosiło się na emocjonującą walkę pomiędzy Anną Szafraniec i wiceliderką klasyfikacji generalnej Aleksandrą Dawidowicz. Zacięta rywalizacja nie trwała jednak długo - na drugim okrążeniu dziesiąta zawodniczka igrzysk w Pekinie zaczepiła o barierkę i przewróciła się. Upadek wyglądał dramatycznie, ale na szczęście Dawidowicz zdołała się pozbierać. Straciła jednak około dwóch minut, których - mimo ambitnej walki - nie udało się już odrobić.

Jadąca spokojnie i konsekwentnie Anna Szafraniec pewnie finiszowała na pierwszej pozycji. Na drugim miejscu uplasowała się utalentowana Paula Gorycka (DEK Meble Cyclo Korona Kielce), trzecia była Aleksandra Dawidowicz. Jako kolejne linię mety minęły Sylwia Kapusta (Corratec Team) i Magdalena Sadłecka (CCC Polkowice).

- Od początku czułam, że jestem dziś w dobrej dyspozycji i że stać mnie na zwycięstwo. Bardzo się cieszę, że w końcu udało mi się wygrać Grand Prix - powiedziała na mecie Anna Szafraniec. - Dziś przegrałam, ale postaram się zrewanżować Ani na mistrzostwach Polski - skomentowała Aleksandra Dawidowicz.

Dzięki zwycięstwu w Gdańsku Anna Szafraniec ukończyła Lang Team Grand Prix MTB na drugiej pozycji, ze stratą sześciu punktów do Mai Włoszczowskiej. Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dawidowicz.

Z Gdańska - Łukasz Widuliński, Sport.Onet.pl
Anna Szafraniec (fot. Onet.pl)

« powrót

Created by adMoto.pl