OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Trzeci raz Konwa, porażka Figury

niedziela, 31 maja 2009 - 09:32

Piotr Konwa wygrał w Nałęczowie trzecie w tym sezonie zawody kolarzy górskich zaliczane do cyklu Lang Team Grand Prix MTB w kategorii młodzików. 14-letni zawodnik LKS Trasa Zielona Góra zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej imprezy.

Na śliskiej trasie w Nałęczowie, w trudnych warunkach atmosferycznych, Piotr Konwa o ponad półtorej minuty wyprzedził Piotra Klimka (KS Zywer Legnica) oraz Łukasza Winiarskiego (KK Sirbud Wałbrzych). W klasyfikacji generalnej Lang Team Grand Prix MTB Konwa ma komplet 75 punktów i bez względu na wyniki ostatniego wyścigu w Gdańsku może już świętować końcowy triumf. Drugie miejsce w 'generalce' zajmuje Klimek (54 pkt.), trzeci jest Winiarski (44 pkt.).

Dużą niespodzianką zakończyła się rywalizacja młodziczek. Elżbieta Figura, która w swojej kategorii wiekowej na krajowej arenie nie miała dotąd sobie równych, musiała uznać wyższość Łucji Pietrzak. Zawodniczka Koźminianki Corratec Team wyprzedziła rywalkę na pierwszej rundzie i już do końca nie oddała prowadzenia. - To moje pierwsze w życiu zwycięstwo nad Elą - powiedziała na mecie szczęśliwa zwyciężczyni.
Wygrana Łucji Pietrzak sprawia, że kończące cykl Lang Team Grand Prix MTB zawody w Gdańsku zadecydują o ostatecznych rozstrzygnięciach w kategorii młodziczek. Po trzech wyścigach na czele jest Elżbieta Figura (69 pkt.), która wyprzedza Łucję Pietrzak (63) oraz trzecią w Nałęczowie Marlenę Wawrzyniak (45 pkt.).

Z Nałęczowa - Łukasz Widuliński, Sport.Onet.pl

« powrót

Created by adMoto.pl