OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

'Fair play z Bankiem BPH'

czwartek, 23 października 2008 - 00:00

Wywiad z Prezesem Banku BPH, zamieszczony w magazynie ALL INCLUSIVE.
Z Józefem Wancerem, prezesem zarządu Banku BPH, rozmawia Michał Domański


Od kiedy Bank BPH jest sponsorem imprez sportowych? Dlaczego postanowiliście się Państwo zaangażować w sport?
Bank BPH od dawna angażuje sięw różne przedsięwzięcia sportowe, związane zwłaszcza z kolarstwem, golfem, tenisem, żeglarstwem i jeździectwem. Od 3 lat preferujemy tą pierwszą dyscyplinę, a od tego roku kolarstwo górskie.

Rywalizacja sportowa to nauka współzawodnictwa opartego na zasadach
fair play, współpracy, zwycięstwa, ale i zdobywanie umiejętności
radzenia sobie z porażką. Są to postawy potrzebne w działalności zawodowej, jak również w życiu codziennym każdego z nas. Zależy nam na ich popularyzacji. Dodatkowo, mając świadomość, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, pragniemy zachęcać do uprawiania sportu i turystyki jak najszersze grono społeczeństwa – dzieci, młodzież, dorosłych, naszych pracowników i klientów. Dlatego też wspieramy pracownicze zespoły sportowe i kibicujemy im. Nasza warszawska drużyna piłkarska bierze udział w rozgrywkach Halowej Piłkarskiej Ligi Biznesu, natomiast krakowska – w lidze TKKF. Bankowe załogi żeglarskie zmagają się z wiatrem i falami podczas Regat o Puchar Związku Banków Polskich oraz podczas Mistrzostw Polski Finansjery w Żeglarstwie „Finance Sail”. Drużyna tenisistów bierze udział w rozgrywkach Let’s Go oraz Tenisowych Mistrzostwach Polski w grach podwójnych o Puchar Związku Banków Polskich. Nasi biegacze występują w Maratonie Warszawskim. Stworzona w tym roku pracownicza drużyna kolarska reprezentuje Bank BPH podczas zawodów Skandia MTB Maraton.

Jak układa się Państwu współpraca z Czesławem Langiem i jego firmą Lang Team?
Z firmą Lang Team współpracujemy od kilku lat. W 2005 r. byliśmy „Głównym Mecenasem 63. Tour de Pologne”. W ubiegłym roku razem z Czesławem Langiem inaugurowaliśmy sezon rowerowy. W tym roku byliśmy „Sponsorem Tytularnym” wyścigów w kolarstwie górskim Bank BPH Grand Prix MTB oraz „Sponsorem Wspomagającym” Skandia MTB Maraton. Mamy więc podstawy do tego, aby z przekonaniem mówić, że Lang Team to wiarygodny i profesjonalny partner. Dowodem na to jest również fakt, że z roku na rok rośnie ranga oraz zasięg imprez kolarskich organizowanych przez Lang Team. Od 4 lat Tour de Pologne jest w gronie najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie (UCI ProTour). Natomiast tegoroczne wyścigi Bank BPH Grand Prix MTB – odbywające się w olimpijskiej kategorii XCO – zostały wpisane do międzynarodowego kalendarza Union Cycliste Internationale (UCI). Warto podkreślić też i to, że bardzo dobrą opinię na temat firmy Lang Team mają także sami zawodnicy oraz pozostali uczestnicy imprez przez nią organizowanych. Jesteśmy pełni uznania dla pracy Czesława Langa, również za jego umiejętność angażowania w imprezy samorządów, społeczności lokalnych oraz mediów.

Dlaczego Bank BPH zdecydował się zostać „Sponsorem Tytularnym” Bank BPH Grand Prix MTB?
Jestem przekonany, że w dzisiejszym zabieganym świecie niezwykle ważny jest wypoczynek. Istotne jest to, aby był on aktywny, a tym samym służył utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Szukaliśmy w związku z tym takiej formy aktywnego wypoczynku, która byłaby dostępna dla każdego – niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, statusu materialnego czy wykształcenia. Chcieliśmy promować wizerunek i markę Banku BPH w połączeniu z popularną, pozytywną, nieantagonistyczną i jak najbardziej dostępną dla wszystkich dyscypliną. Rower zapewnia szerokie możliwości uprawiania aktywnego wypoczynku, turystyki i sportu. Jazda na nim nie tylko kształtuje tężyznę fizyczną, ale również charakter. Uczy, jak już wcześniej wspomniałem, zasad fair play, współdziałania, współzawodnictwa, ale również zaangażowania, wytrwałości i konsekwencji
w dążeniu celu. Rower to również proekologiczny środek transportu, wykorzystywany zarówno do dojazdu do pracy, jak i w celach rekreacyjnych, turystycznych. Sprzyja on również integracji ludzi z różnych środowisk, którzy mają okazję poznać się, czy to podczas przejażdżki rekreacyjnej, amatorskich maratonów, czy też innych imprez rowerowych. Muszę przyznać, że na nadmiar wolnego czasu nie narzekam, ale w letnie weekendy rezerwuję czas na jazdę na rowerze.
Z tych względów zaangażowaliśmy się jako „Sponsor Tytularny” we wspieranie Bank BPH Grand Prix MTB, imprezy sportowej o najwyższej randze, w której udział bierze światowa czołówka kolarzy górskich. Uczestniczą w niej również aktywnie lokalne społeczności, zarówno przy jej organizacji, ale także jako kibice, widzowie. W tym roku były to bodaj najważniejsze wydarzenia sportowe w Szczawnie-Zdroju, Bielawie, Nałęczowie czy Jeleniej Górze. Wierzę, że uda nam się przekonać do jazdy rowerze również te osoby, które do tej pory nie doceniły jeszcze zalet aktywnego wypoczynku.

Na jak długo związaliście się Państwo z Lang Team? Jakie macie dalsze plany?
Naszym zamiarem jest kontynuacja i rozwijanie współpracy w następnych latach, zwłaszcza w ramach Grand Prix MTB, tym bardziej, że tegoroczna 13. edycja tych zawodów była według Lang Teamu najlepszą w historii, nie tylko pod względem liczby startujących zawodników, szczególnie młodzików, ale również jakości organizacji i logistyki. Wysoką ocenę wyścigi uzyskały również w opinii zawodników. Poza tym komisarz UCI Radu Zemianschi przyznał tegorocznej edycji imprezy najwyższe noty. Dzięki temu rosną szanse na podniesienie statusu wyścigów Bank BPH Grand Prix MTB do rangi zawodów Pucharu Świata MTB w Polsce.

Jaka jest polityka sponsoringu Banku BPH? Jaki sport i dlaczego jest Państwa ulubionym?
Budując swój wizerunek solidnego, wiarygodnego partnera, Bank BPH wspiera liczne przedsięwzięcia i inicjatywy w obszarze kultury, działalności charytatywnej, zdrowia, edukacji, sportu czy ekologii. Jesteśmy w tym wierni poczuciu społecznej odpowiedzialności biznesu.
Wspomniałem już wcześniej, że od 3 lat naszym ulubionym sportem jest kolarstwo, a od tego roku w wydaniu górskim. Chciałbym przy tym podkreślić, że w Banku BPH podchodzimy do tej dyscypliny bardzo kompleksowo. Traktując wyścigi Bank BPH Grand Prix MTB jako główne działanie w ramach naszego zaangażowania w kolarstwo, włączamy się, wzięcia związane z rowerem skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, do całego społeczeństwa, w szczególności naszych klientów i pracowników. W tym roku byliśmy „Głównym Sponsorem” Parady Rowerów, która odbyła się w ramach obchodów I Światowych Dni Roweru w Jeleniej Górze. Jesteśmy też Partnerem kampanii społecznej „Rowerem bezpiecznie do celu”, której pomysłodawcą i organizatorem jest MSWiA oraz Komenda Główna Policji. Wsparliśmy także organizację na Polach Mokotowskich w Warszawie miasteczka ruchu drogowego, jakie dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka przygotowała Komenda Główna Policji, oraz w Jeleniej Górze, gdzie dzieci i młodzież mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa ruchu drogowego czy zdać egzamin na kartę rowerową. Zostaliśmy również „Sponsorem Wspomagającym” zawodów Skandia MTB Maraton, w których może wziąć udział każdy, kto posiada rower i kask, od dzieci po dorosłych. Spośród 6 edycji maratonów, 4 z nich odbyły się jako imprezy towarzyszące Bank BPH Grand Prix MTB. Jak wspomniałem już wcześniej, stworzyliśmy 20-osobową pracowniczą drużynę kolarską, która startuje w Skandia MTB Maraton. W Bielawie sam im kibicowałem i zagrzewałem do walki... Jestem dumny, że moi pracownicy odnoszą sukcesy także w sporcie. Co więcej, staramy się, aby przykład szedł z góry, stąd motywem przewodnim dorocznego spotkania kadry menedżerskiej było kolarstwo.

Dlaczego Pana zdaniem warto inwestować w sport, wspierać polskich sportowców? Czy przynosi to korzyści Bankowi BPH?
Jako Bank BPH jesteśmy dumni, że przyczyniamy się do rozwoju polskiego sportu, że dołożyliśmy małą cegiełkę do znakomitego występu Mai Włoszczowskiej, zdobywczyni srebrnego medalu na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.
Wierzę głęboko, że ten ogromny sukces reprezentantki polskiego kolarstwa górskiego przyczyni się do dalszej popularyzacji tej dyscypliny w Polsce, jak również samej jazdy na rowerze.
Chcemy mieć swój udział w wychowywaniu kadry kolarskiej i umożliwić najlepszym zawodnikom sięganie po najwyższe laury. Bank BPH Grand Prix MTB to wyścigi nie tylko dla określonej grupy wiekowej, ale dla 7 kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn. W młodzikach mogą startować nawet 13-latkowie, natomiast w ramach „Masters Open” – zawodnicy powyżej 40 roku życia.
O tym, jak szybko wśród społeczeństwa rośnie popularność tego sportu, świadczy fakt, że w Polsce sprzedaje się ponad milion rowerów rocznie oraz organizuje ponad 140 oficjalnych wyścigów i maratonów w samym tylko kolarstwie górskim. Z całą pewnością można powiedzieć, iż ma ono świetlaną przyszłość.
Realizacja programu wspierania sportu i turystyki oraz promowania zdrowego stylu życia jest bez wątpienia korzystna dla Banku BPH. Jego podmiotem i beneficjentem są również nasi pracownicy. Nie mniej ważny jest pozytywny wpływ tych działań na nasz wizerunek. Dzięki zaangażowaniu w takie inicjatywy jesteśmy postrzegani jako solidna, a jednocześnie wrażliwa na potrzeby społeczne instytucja finansowa, która gra fair play.

Dziękuję serdecznie za rozmowę.

» Wywiad z Prezesem Banku BPH, Józefem Wancerem - ALL INCLUSIVE. (.pdf)

« powrót

Created by adMoto.pl