OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Lech Piasecki przedstawia trasy

wtorek, 15 kwietnia 2008 - 10:04

Lech Piasecki w firmie Lang Team odpowiada m.in. za przygotowanie tras do wszystkich wyścigów, a więc także Bank BPH GP MTB. Dwukrotnego mistrza świata (na szosie i torze) poprosiliśmy o ocenę czterech tegorocznych edycji GP MTB. Informacje przydać się mogą zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

Charakterystyka trasy w Szczawnie Zdrój
Start i runda rozbiegowa w centrum Miasta na deptaku. Podłoże trawiaste, drogi polne i leśne , płyty chodnikowe, kostka. Trasa w dużej części przebiega przez Park Zdrojowy i jest wytyczona w terenie, na którym z jednego miejsca można kilkakrotnie widzieć kolarzy rywalizujących na trudnych technicznie odcinkach. Runda bardzo ciężka interwałowa. Z dużą liczbą stromych podjazdów i zjazdów. Lekki odpoczynek na odcinku przebiegającym przez deptak, gdzie usytuowana jest linia mety .

Charakterystyka trasy w Bielawie
Trasa usytuowana na Łysej Górze koło Bielawy. Runda przebiega w terenie odkrytym, o długości 2800 m, składa się z dwóch długich podjazdów i dwóch zjazdów. Podłoże twarde; trawa i polne drogi. W czasie opadów deszczu zawodnicy nie powinni mieć problemu z pokonaniem trasy na rowerze. Z centralnego punktu można obserwować cały wyścig.

Charakterystyka trasy w Nałęczowie
Start i runda rozbiegowa na polanie przy SPA Nałęczów. Podłoże trawiaste, drogi polne i leśne, zjazd przed meta po płytach betonowych.
Trasa w dużej części przebiega w terenie zalesionym. Trasa trudna, interwałowa, z dużą liczbą stromych podjazdów i zjazdów. Profil bardzo wymagający. Lekki odpoczynek na odcinku trasy przebiegającym przez polanę, gdzie usytuowana jest linia mety.

Charakterystyka trasy Jeleniej Górze
Trasa usytuowana na Górze Szybowcowej koło Jeleniej Góry. Teren odkryty, runda długości 2800 m wytyczona na zboczu Góry Szybowcowej, okrążenie składa się z dwóch bardzo stromych zjazdów i wymagających podjazdów. Podłoże twarde; trawa i polne drogi. W czasie opadów deszczu zawodnicy będą mieli dodatkowe utrudnienia, w szczególności na końcówce stromego podjazdu. Z okolicy startu i mety można obserwować cała trasę wyścigu.

« powrót

Created by adMoto.pl