OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Wawak i Adamczyk najlepszymi juniorami

niedziela, 7 czerwca 2009 - 22:53

Zwycięstwem Macieja Adamczyka (KS Sokół Kęty) wśród juniorów oraz Bartłomieja Wawaka (ULKS Victoria Kozy) w kategorii juniorów młodszych zakończyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Lang Team Grand Prix MTB, które odbyły się w Gdańsku-Oliwie.

Rywalizacja o triumf w klasyfikacji generalnej juniorów toczyła się do samego końca. Dzięki wygranej w Gdańsku z końcowego sukcesu mógł się cieszyć Maciej Adamczyk, który po trzech wyścigach był czwarty. Dotychczasowy lider "generalki" Emanuel Piaskowy (KCP Górskie Orły Nowy Targ) minął linię mety jako drugi i właśnie tę pozycję zajął w końcowej klasyfikacji. Trzeci - w Gdańsku i klasyfikacji generalnej - był Michał Sądel (Luks Dobra Jarecki Team).

Zmagania juniorów młodszych w tegorocznej edycji Lang Team Grand Prix MTB zdominował Bartłomiej Wawak. Zawodnik ULKS Victoria Kozy wygrał trzy z czterech wyścigów, jedynie w Szczawnie Zdroju ustępując Czechowi Ondrejowi Znivie. W Gdańsku Wawak o ponad cztery minuty wyprzedził Beniamina Demkowskiego (Goodman Zator) oraz Michała Kowalczyka (Taris Puszczykowo). W klasyfikacji generalnej za Wawakiem uplasowali się Kowalczyk i Bartłomiej Dąbrowa (UKS Sportowiec Piła).


Z Gdańska - Łukasz Widuliński, Sport.Onet.pl


Maciej Adamczyk (fot. Onet.pl)

« powrót

Created by adMoto.pl