OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Echa Nałęczowa: Wspaniała postawa JBG-2

poniedziałek, 2 czerwca 2008 - 15:31

Komentarz poortalu s24.pl: Wyśmienitą jazdę, podczas sobotniego Bank BPH GP MTB, zaprezentowali zawodnicy grupy JBG-2 APC Presmet. Lider zespołu Marek Galiński odniósł przekonywujące zwycięstwo, natomiast młodsza część drużyny, Piotr i Adrian Brzózka, zajęli odpowiednio 2. i 4. pozycję.

Już od samego początku rywalizacji dało się zauważyć, że to właśnie zawodnicy JBG-2 będą tego dnia bohaterami wyścigu. Tempo zawodów właściwie od pierwszego okrążenia spoczęło "w nogach" najlepszego w Polsce kolarza MTB Marka Galińskiego. Za plecami "Diabła" utrzymywali się tylko Marcin Karczyński (Halls) i Piotr Brzózka. Jednak, mniej więcej, w połowie wyścigu Galiński odstawił swoich rywali i przez dalszą część wyścigu samotnie zmagał się z nałęczowską trasą. Trudno tu jednak mówić o "samotnej walce", gdyż z postawy Galińskiego widać było, że kolejne okrążenia pokonywane były z dużym zapasem sił i pewnie, gdyby "na plecach" Marka, do końca współzawodnictwa, trzymali się jego najwięksi rywale, stać by było go na jeszcze większe podkręcenie tempa.

Obserwując Galińskiego i to z jaką lekkością "połykał" kolejne kilometry trasy, należało przypuszczać bardzo dobre przygotowanie do wyścigu, ale także do tegorocznego sezonu olimpijskiego. Z drugiej strony, po jego ostatnich występach można mieć nadzieję na dobry występ "Diabła" na zbliżających się IO.

Bardzo dobrą postawę zaprezentował także młodszy z braci Brzózka, Piotr. Pomimo kraksy, w której uczestniczył wraz z Marcinem Karczyńskim, 19-letni Brzózka zajął w sobotnim Bank BPH Gran Prix MTB 2. miejsce. Wjechał na metę prawie 2 minuty za Galińskim, jednak zważywszy na poniesione obrażenia, w większości porządne obicia, osiągnięty rezultat tego młodego zawodnika jest bardzo dobrym wynikiem. Zresztą sam kolarz nie ukrywał swej radości przekraczając linię mety. Koszulka lidera cyklu Bank BPH GP MTB pozostaje w rękach wicemistrze świata juniorów i z pewnością jemu się ona należy. Pozostaje mieć nadzieję i życzyć tegorocznemu maturzyście zwycięstwa w całym tegorocznym cyklu BPH Grand Prix MTB w kategorii elita.

Brawa także dla Adriana (starszy z braci Brzózków). Niewiele brakowało, abyśmy w sobotnie popołudnie oglądali na podium trzech zawodników tej kolarskiej drużyny MTB. Tylko 30 sekund brakowało Adrianowi do trzeciego na mecie Jewgienija Pieczenina (Format - Udmurtiya). Z pewnością byłby to ładny obrazek, tryptyk JBG-2 na podium nałęczowskich zawodów.
Poniedziałek, 2 Czerwca 2008

Źródło: "s24.pl"

« powrót

Created by adMoto.pl