OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Brian Lopes wygrał wyścig VIP-ów

czwartek, 8 maja 2008 - 20:05

W Szczawnie-Zdroju odbył się także niezwykle interesujący wyścig VIP-ów. Było ich siedmioro - Brian Lopes i jego małżonka Paula (Stany Zjednoczone). Ich konkurentami byli Iwona Bocian Zaciewska z Telewizji Polskiej i jej mąż Marcin (protetyk stomatolog), Paweł Ziemba - jeden z prezesów Skandii, Robert Czernecki z RMF FM Kraków i autor tych słów.

Dopingowani przez kibiców pedałowaliśmy cztery rundy po centrum Szczawna Zdroju, mając do pokonania dokładnie 3200 metrów. Od początku do końca tego niezwykłegoi zarazem bardzo szybkiego wyścigu prowadził i go wygrał Brian Lopes, czterokrotny mistrz świata, sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata i dziewięciokrotny mistrz USA, który już zapowiedział, że za rok wróci do Polski na fourcross, a może i na wyścig VIP-ów.

Mistrz ekstremalnej jazdy nie tylko wygrał, ale na niektórych odcinkach popisywał się przed nami i publicznością tym, co umie i potrafi wyczyniać na rowerze - jazdą na jednym kole. Później wspólnie zajęliśmy miejsce na podium, ciesząc się rywalizacją w słońcu i obecnością obok siebie Czesława Langa.

Byłem w Szczawnie Zdroju w sobotę i w niedzielę. Pierwszego dnia, 3 maja, odbył się niezwykle udany Skandia MTB Maraton . Tego dnia wieczorem 41 zawodników, w tym Brian Lopes, rywalizowało wieczorem i w nocy w fourcrossie na Słonecznej Polanie. A w niedzielę 420 startujących w Bank BPH Grand Prix MTB.

Jakby nie patrzeć, dzieło pod nazwą zawody na rowerach górskich, które organizuje już trzynasty rok z rzędu Czesław Lang, rozwija się stale, przyciągając coraz liczniej młodzież i mastersów do sportowej rywalizacji.


Piotr Kurek

« powrót

Created by adMoto.pl