OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Światowe Dni Roweru

wtorek, 22 lipca 2008 - 21:55

W połowie sierpnia wszyscy pasjonaci jazdy na dwóch kołach powinni wyznaczyć sobie cel – jedziemy do Jeleniej Góry na Światowe Dni Roweru. Jest to pierwsza tego typu impreza, która odbywać się będzie w Jeleniej Górze i w Jeżowie Sudeckim w pomiędzy 15-17 sierpnia 2008. Podczas ŚDR uczestnicy będą mogli wziąć udział w czterech imprezach rowerowych oraz dwóch imprezach muzycznych. Program imprezy – patrz zakładka „Jelenia Góra”.

W sobotę 16 sierpnia Góra Szybowcowa będzie areną do zmagań zawodów Bank BPH Grand Prix MTB, gdzie na specjalnie wytyczonej pętli na zboczu Góry Szybowcowej ścigać się będzie elita polskich rowerzystów MTB wśród których znajdą się zawodnicy kadry olimpijskiej. Byłby to ostatni start kadrowiczów w zawodach w Polsce przed wylotem na olimpiadę do Pekinu. Wieczorem coś dla prawdziwych mocarzy, czyli uphill - tylko 900 metrów pod górę, ale jakże morderczych. Startujemy w sobotę 16 sierpnia u podnóża Góry Szybowcowej a następnie jedziemy pełni adrenaliny i zapału na sam szczyt tego pięknego zakątka. W niedzielę Skandia MTB Maraton, czyli kolejna edycja maratonu w którym wystartować może każdy niezależnie od wieku i umiejętności. Wreszcie w promieniach wakacyjnego słońca zapraszamy na coroczna Paradę Rowerów, dla młodych i starszych, dla kobiet i mężczyzn, dla żony i męża, dla całych rodzin, przyjaciół oraz grup zorganizowanych przygotowaliśmy nowa trasę. Tym razem ruszamy z Placu Ratuszowego ulicami Stolicy Karkonoszy na Górę Szybowcowa.
W trakcie trwania ŚDR swoje 15 urodziny obchodzi Muzyczne Radio, jeden z organizatorów imprezy, obok Langteamu i Miasta Jelenia Góra. Wspaniałe koncerty i dobra zabawa stanie się nieodłącznym elementem Dni Rowerów.

Piątkowe brzmienia: wykonawcy polskiej sceny klubowej tj. Eastclubbers, Alchemist Project, Krist van D. Sobotni wieczór to prawdziwa gratka dla słuchaczy MR - wystąpią przed nami zespoły, których kariera rozkwitała przy współpracy z Muzycznym Radiem. Zagrają Sumptuastic, Kindla i Poparazzi.

« powrót

Created by adMoto.pl