OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Rozstrzygnięcia na pożegnanie olimpijczyków

sobota, 16 sierpnia 2008 - 07:27

Tegoroczna rywalizacja w cyklu Bank BPH GP MTB zbliża się do końca. Przed nami ostatnie zawody w Jeleniej Górze, gdzie zawody będą wchodziły w skład Światowych Dni Roweru, tu także nastąpi uroczyste pożegnanie naszych olimpijczyków – Mai Włoszczowskiej, Oli Dawidowicz i Marka Galińskiego, którzy odlatują do Pekinu, by 22 i 23 sierpnia ścigać się o medale na olimpijskiej trasie.

W niektórych konkurencjach już w Nałęczowie poznaliśmy pierwszych zwycięzców tegorocznego cyklu Bank BPH GP MTB. Oto analiza sytuacji zaczerpnięta w dokładnego opracowania w portali s24.pl. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w najmłodszych kategoriach wiekowych, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Triumf zapewnił sobie 14-letni zawodnik kategorii młodzik startujący w barwach KS Skomielna Biała - Benjamin Demkowski, który na koncie zgromadził dotychczas komplet 75 punktów. Podobnie sytuacja wygląda wśród kobiet. Tutaj końcowy sukces może już świętować Elżbieta Figura z GK Wheeler Sosnowiec. Liderzy pozostałych kategorii nie mają już tak komfortowych warunków w klasyfikacji jak górscy kolarze najmłodszych kategorii. Wszystko rozstrzygnie się więc w Jeleniej Górze. Rozpatrując jednak szansę na zwycięstwo generalne pozostałych kategorii wiekowych, najbliżej sukcesu jest zawodnik ścigający się w juniorach młodszych, Tomasz Paprstka (Scott Scania Team Kolin). Na koncie tego 16-latka uzbierało się 75 punktów, a osiągnięta 24-punktowa różnica nad drugim Danielem Vesely, zresztą kolegą klubowym, pozwala myśleć zawodnikom czeskiego teamu na zdobycie nawet dwóch czołowych miejsc, oczywiście z pierwszą pozycją dla Paprstki. Wydaje się także, że rywalizacja wśród juniorek młodszych została już rozstrzygnięta. W tabeli lideruje czeska zawodniczka Team Scott Kolin, Karolina Kolasova (75 punktów). Druga Monika Żur (KS Luboń Skomielna Biała) uzbierała na swoim koncie 54 "oczka” Jeśli by oceniać szansę na ostateczne zwycięstwo zawodników poszczególnych kategorii, dość jasno przedstawia się sytuacja wśród młodzieżowców. Jest wielce prawdopodobnym, że to właśnie Maciej Dombrowski (61 punktów) odbierze w sierpniu ostatni, biały trykot lidera klasyfikacji łącznej a tym samym przypieczętuje swoje ostateczne zwycięstwo w kategorii młodzieżowców. Tylko drugi w klasyfikacji Adrian Rzeszutko z RMF FM Mountain Dew jest w zasięgu teoretycznych szans na odebranie największych zaszczytów 19-letniemu Dombrowskiemu. Nie wydaje się jednak zbyt realnym, aby różnica 23 punktów została zniwelowana w pozostałym, ostatnim wyścigu cyklu Bank BPH GP MTB.

Wśród juniorów różnica pomiędzy pierwszym Markiem Konwą (Trasa Vitesse Bikeworld Bergam) a drugim Pawłem Pięciakiem (Trasa Zielona Góra) wynosi zaledwie 6 punktów. Zważywszy jednak na pozycję Konwy w dotychczasowych startach (2 starty, 2 zwycięstwa) a także jego znaczącą dominację wśród tej kategorii wiekowej należy przypuszczać, ze to właśnie zawodnik Bikeworldu sięgnie po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Liderka w elicie Anna Szafraniec (Halls) będzie chciała powetować olimpijską absencję zwycięstwem w Grand Prix. Ciekawa rywalizacja zapowiada się wśród juniorek. O zwycięstwo w cyklu powalczą Paula Gorycka (Sprint Valvex Jordanów) i Weronika Rybarczyk (Jaroma UKS Trójka Jarocin). W elicie różnica pomiędzy liderem Piotrem Brzózką (JBG2) a drugim Jewgienijem Pieczeninem wynosi zaledwie 7 punktów, nie wydaje się aby zawodnik Format - Udmurtiya mógł zagrozić prezentującemu wyśmienite przygotowanie Brzózce.

To nie koniec atrakcji, w Jeleniej Górze trwają Światowe Dni Roweru. Jest to pierwsza tego typu impreza, która odbywać się będzie w Jeleniej Górze i w Jeżowie Sudeckim w pomiędzy 15-17 sierpnia 2008. Podczas ŚDR uczestnicy będą mogli wziąć udział w czterech imprezach rowerowych oraz dwóch imprezach muzycznych.

W sobotę 16 sierpnia wieczorem coś dla prawdziwych mocarzy, czyli uphill - tylko 900 metrów pod górę, ale jakże morderczych. Startujemy w sobotę 16 sierpnia u podnóża Góry Szybowcowej a następnie jedziemy pełni adrenaliny i zapału na sam szczyt tego pięknego zakątka. W niedzielę Skandia MTB Maraton, czyli kolejna edycja maratonu w którym wystartować może każdy niezależnie od wieku i umiejętności. Wreszcie w promieniach wakacyjnego słońca zapraszamy na coroczna Paradę Rowerów, dla młodych i starszych, dla kobiet i mężczyzn, dla żony i męża, dla całych rodzin, przyjaciół oraz grup zorganizowanych przygotowaliśmy nowa trasę. Tym razem ruszamy z Placu Ratuszowego ulicami Stolicy Karkonoszy na Górę Szybowcowa.

W trakcie trwania ŚDR swoje 15 urodziny obchodzi Muzyczne Radio, jeden z organizatorów imprezy, obok Langteamu i Miasta Jelenia Góra. Wspaniałe koncerty i dobra zabawa stanie się nieodłącznym elementem Dni Rowerów.

Piątkowe brzmienia: wykonawcy polskiej sceny klubowej tj. Eastclubbers, Alchemist Project, Krist van D. Sobotni wieczór to prawdziwa gratka dla słuchaczy MR - wystąpią przed nami zespoły, których kariera rozkwitała przy współpracy z Muzycznym Radiem. Zagrają Sumptuastic, Kindla i Poparazzi.

« powrót

Created by adMoto.pl