OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Grand Prix czas zacząć

czwartek, 1 maja 2008 - 09:08

4 maja w Szczawnie-Zdroju pierwsze w tym sezonie zawody Bank BPH Grand Prix MTB. Rozpoczyna się rywalizacja o miejsca w ekipie na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Weekend w kochającym kolarstwo Szczawnie zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla sympatyków rowerów. W sobotę Skandia MTB Maraton oraz wieczorny 4X z udziałem gwiazd światowej ekstremy z wielokrotnym mistrzem świata Brianem Lopesem na czele.

W niedzielę inauguracja Grand Prix. Trasa GP w dużej części przebiega przez Park Zdrojowy i jest wytyczona w terenie, na którym z jednego miejsca można kilkakrotnie widzieć kolarzy rywalizujących na trudnych technicznie odcinkach. Runda bardzo ciężka, interwałowa. Z dużą liczbą stromych podjazdów i zjazdów. Lekki odpoczynek na odcinku przebiegającym przez deptak, gdzie usytuowana jest linia mety.
Na starcie zobaczymy czołowe polskie zawodniczki, gdyż trener Andrzej Piątek zrezygnował ze startu kadry w zawodach PŚ w Madrycie. Oto jak ten fakt tłumaczy Maja Włoszczowska: Ze względu na słabszy występ dziewczyn oraz moje przeziębienie nie lecimy na Puchar Świata do Madrytu. Mam nadzieję, że dla kibiców to dobra wiadomość, gdyż dzięki temu pojawimy się w najbliższą niedzielę na Bank BPH Grand Prix MTB w Szczawnie-Zdróju.
W gronie mężczyzn zabraknie kontuzjowanego Dariusza Batka (Halls Team). Liczymy na dobrą postawę zawodników JBG2 Presmet – Marka Galińskiego i braci Adriana i Piotra Brzózków. W dobrej formie jest Marcin Karczyński (Halls).

« powrót

Created by adMoto.pl