OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Nałęczów kręci na rowerach

środa, 27 maja 2009 - 09:56

Nałęczów, gdzie w najbliższy weekend (30-31 maja) odbędą się zawody kolarskie Lang Team Grand Prix MTB oraz Skania Maraton Lang Team, pretenduje do miana stolicy polskiego kolarstwa. Oprócz bowiem ścigania się na rowerach górskich w sierpniu w Nałęczowie wystartują do czwartego etapu 66. Tour de Polotne najlepsi kolarze szosowi. Jednak uzdrowisko to nie tylko kolarstwo i sport wyczynowy, to także rower sam w sobie. O rowerowej strategii Uzdrowiska Nałęczów SA mówi dyrektor Andrzej Kozłowski:

Po pierwsze w naszym uzdrowisku leczone są choroby układu krążenia. Dla tego rodzaju schorzeń a i dla profilaktyki jedną z podstawowych form leczenia jest ruch. Postawiliśmy więc na rower. Z jeden strony w obiektach mamy rowery stacjonarne, z drugiej strony ze względu na wspaniałe warunki w Nałęczowie i okolicy propagujemy turystykę rowerową. Maszyna zaczęła się już kręcić. Na trasach, także dzięki promocji kolarstwa przy okazji takich imprez jak zawody Czesława Langa, mamy coraz więcej turystów. Powstała cały system, infrastruktura rowerowa przy wsparciu funduszy europejskich. Kraina Lessowych Wąwozów zaprasza wszystkich.
Po drugie chcemy wyeksponować historyczne tradycję Nałęczowa. Bolesław Prus był nie tylko stałym bywalcem w Nałęczowie, ale także jednym z animatorów kolarstwa w Polsce, założycielem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów. Postanowiliśmy więc odsłonić pomnik roweru. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem kuracjuszy i turystów, o czym świadczą zdjęcia w Internecie.
Kolejny punkt to Aleja Gwiazd Kolarstwa. Mamy już odciski Czesława Langa, Leszka Piaseckiego, Ryszarda Szurkowskiego i Mai Włoszczowskiej. Teraz, przy okazji kolarskiego weekendu, do alei dołączą Stanisław Królak, Stanisław Szozda, Janusz Kierkowski i Zenon Jaskuła.
I wreszcie rowery, zamykające to wszystko o czym mówimy w jeden spójny program. Uzdrowisko przy pomocy Lecha Piaseckiego i Jerzego Brodawki jest wyposażone w rowery dla kuracjuszy. Jest więc gdzie i na czym jeździć. To wszystko wiąże się w jedną całość. Promocji kolarstwa jako aktywności ruchowej dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszamy!

« powrót

Created by adMoto.pl