OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Srebrna cegiełka i rekordy

wtorek, 7 października 2008 - 22:50

Tegoroczny cykl Grand Prix MTB toczył się pod patronatem nowego sponsora – Banku BPH i przebiegał dość nietypowo. Cztery imprezy, w Szczawnie-Zdroju, Bielawie, Nałęczowie i Jeleniej Górze, w założeniu miały być nie tylko promocją tego sportu, ale poprzez rywalizację przygotować naszych olimpijczyków do występu na igrzyskach w Pekinie. Jeleniogórskie pożegnanie (w ramach Światowych Dni Roweru) wyjeżdżających do Chin pokrzyżowała pogoda, co jednak wynagrodziła nam Maja Włoszczowska zdobywając w Pekinie srebrny medal.

Wspaniały występ Mai, dobre Aleksandry Dawidowicz i Marka Galińskiego na olimpijskich trasach, pokazały że droga obrana przez Czesława Langa ponad dziesięć lat temu ma sens. Maja, Ola i Marek kolarskie ostrogi zdobywali na trasach GP MTB, a teraz młodzież, zdolna dodajmy, ma z kogo brać przykład. A więc i Lang, srebrny medalista IO z Moskwy, ma swoją małą srebrną cegiełkę, tym razem w MTB.

Olimpijczycy startowali w zawodach w kratkę. W związku z tym po zwycięstwa w najważniejszych kategoriach elity sięgnęli Anna Szafraniec (po raz siódmy, ale po trzech latach przerwy) i Piotr Brzózka (pierwszy raz). Co ciekawe ani Ania, ani Piotr nie wygrali żadnych zawodów. Szafraniec za każdym razem była druga (wygrywały Maja Włoszczowska, Karlolina Kozela, Sylwia Kapusta i Magdalena Sadłecka) zaś Piotr Brzózka czwarty, dwa razy drugi i dziewiąty (zwycięzcy poszczególnych imprez: Marcin Karczyński, Tomas Vokrohlik, Marek Galiński i Dariusz Batek). Sukces święciła więc regularność. Najważniejsze jednak jest to, że pojawiło się sporo utalentowanej młodzieży. W wyścigach we wszystkich kategoriach wiekowych startuje coraz więcej zawodników i zawodniczek. Ten rok był pod tym względem rekordowy.

A przecież za cztery lata igrzyska w Londynie, a za rok... kolejne BankBPH GP MTB.

« powrót

Created by adMoto.pl