OFICJALNI PARTNERZY
Giant


Mavic
PATRONI MEDIALNI
OFICJALNY POMIAR CZASU
OFICJALNA WODA
ORGANIZATORZY

Aktualności

Rybarczyk i Żur najlepszymi juniorkami

niedziela, 31 maja 2009 - 09:37

Weronika Rybarczyk wśród juniorek oraz Monika Żur w kategorii juniorek młodszych wygrały w Nałęczowie zawody w kolarstwie górskim zaliczane do Lang Team Grand Prix. Obie zawodniczki po raz trzeci w tym sezonie stanęły na podium i zapewniły sobie wygrane w klasyfikacji generalnej cyklu.


Na wymagającej technicznie trasie, w trudnych warunkach atmosferycznych Rybarczyk (UKS Trójka Jarocin) i Żur (KS Luboń Skomielna Biała) nie pozostawiły najmniejszych złudzeń rywalkom. Obie kończyły wyścig z przewagą ponad pięciu minut nad konkurentkami.

W kategorii juniorek jako druga linię mety minęła Anna Kuniej (Ślęża Felt Sobótka), trzecia była Barbara Stanisławiak (LKK Luks Sławno). Natomiast wśród juniorek młodszych o drugie miejsce w sprinterskim finiszu rywalizowały Marta Turoboś (LKK Luks Sławno), Alicja Pyrgies (UKS Podwilk) i Rosjanka Jewgienia Niekrasowa. Ostatecznie najlepsza była ta pierwsza.

Drugie z rzędu zwycięstwa Rybarczyk i Żur sprawiły, że w Gdańsku stawką rywalizacji będą jedynie drugie pozycje w klasyfikacji generalnej. Po trzech wyścigach blisko celu jest Marta Turoboś (kategoria juniorki młodsze), natomiast wśród juniorek zanosi się na zaciętą walkę Moniki Brzeźnej, Anny Kuniej i Agnieszki Rek.

Z Nałęczowa - Łukasz Widuliński, Sport.Onet.pl

« powrót

Created by adMoto.pl